ZTE Blade’in Satışları 20 Milyon'u Devirdi

ZTE’nin orta seviye akıllı telefonu Blade, uluslararası alandaki popülaritesini sürdürmeye devam ediyor. ZTE Blade’in Satışları 20 Milyon'u Devirdi
04 Aralık 2014 17:22
ZTE Bladein Satışları 20 Milyonu Devirdi
Ulaşılabilir fiyatı ile fiyatına göre yüksek başarılı özellikler sunmak için geliştirilen, fiyat performans odaklı Blade serisinin akıllı telefonları, 2010 yılında 60’tan fazla ülkede satışa sunuldu.
 
Serinin ilk ürünü olan ZTE Blade V880, optimum ekran çözünürlüğü ve modern çizgileri ile oldukça büyük ilgi gördü. Blade V880 dünya genelinde yaklaşık 13 milyon adet satış rakamına ulaştı. Blade sersindeki diğer akıllı telefonlar da benzer bir başarı ivmesiyle, uluslararası alanda 8.6 milyon adetten fazla satıldı.
 
 
Popüler 3G cihazları Blade L2 ve Blade III’ü güçlü bir alt yapı ile oluşturan ZTE, Blade Vec 4G ile 4G teknolojisine de giriş yaptı. Blade Vec 4G, Nexus ve Google Play olmadan Google Now Launcher’ı içeren ilk akıllı telefon. 5 inçlik HD ekranı, 1.25 GHz dört çekirdekli işlemcisi ve dayanıklı karbon fiber kasası ile Blade Vec 4G, tüm kullanıcılar için 4G teknolojisine ulaşılabilir bir geçiş sunuyor.
 
Önümüzdeki 5 yıl boyunca ZTE, uluslararası alanda 100 milyondan fazla Blade serisini kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor. ZTE Blade serisi Avrupa, Güney Doğu Asya ve Latin Amerika’da oldukça güçlü bir konum elde etti. 2014 yılının başında ZTE Blade L2, İspanya, Yunanistan, Almanya, Slovakya ve İngiltere gibi ülkelerde başarılı kampanyalarının yanı sıra, Barselona’da gerçekleştirilen Mobile World Congress 2014’te de medya ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. ZTE Blade 4G, GFK’nın 2014 3’üncü çeyrek raporuna göre Türkiye’de en çok satılan bir numaralı cihaz olarak belirtilmekle beraber, Avrupa’da Fransa, Almanya, Polonya, Slovakya, Belçika ve Yunanistan pazarlarında da popülerliğini kanıtladı.
 
Kullanıcıların gözündeki popülaritesine ek olarak, Blade serisi aldığı ödüllerle de dünya çapında tanınıyor. 
shiftdelete
232973
Bu haberler ilginizi çekebilir