ZTE Axon Pro, Piyasaya İddialı Bir Giriş Yaptı

ZTE'nin yeni akıllı telefonu Axon Pro tasarımı, fiyatı ve parmak izi okuyucusu gibi üst düzey özellikleri ile akıllı telefon piyasasına iddialı bir giriş yaptı. Detaylar haberimizde
21 Temmuz 2015 10:26
ZTE Axon Pro, Piyasaya İddialı Bir Giriş Yaptı
Apple'ın iPhone 5s ile başlattığı parmak izi okuyuculu tuş özelliği, artık birçok marka ve modelde karşımıza çıkıyor. Öyle ki birçok firma, amiral gemisi diye lanse edilen telefonlarında bu özelliğe mutlaka yer veriyor ve es geçmiyor. Es geçen firmalar da (Örn; HTC One M9) kullanıcılar tarafından ağır eleştirilere maruz kalıyor.
 
Birçok firma parmak izi okuyucu fonksiyonunu, aynı Apple'ın iPhone 5s ve sonraki modellerinde yaptığı gibi telefonun ön yüzündeki tuşun yerine koymayı tercih ediyorlar.
 
 
Fakat Çin'in önde gelen akıllı telefon üreticisi ZTE, parmak izi okuyucuyu farklı bir şekilde yorumlayarak telefonun ön yüzü yerine, arka kısmına komayı tercih etmiş.
 
ZTE'nin yeni modeli Axon Pro'da parmak izi okuyucusu telefonun arka kısmında, kameranın hemen altında bulunuyor. TENAA tarafından sızdırılan ZTE Axon Pro görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.
 
 
ZTE Axon Pro'da parmak izi okuyucuya arka yüzde yer verilmesi son derece hoş olmuş. Zira parmak izi okuyucunun telefonu tuttuğunuzda tam işaret parmağınızın denk geldiği kısma yerleştirilmesi de son derece kullanışlı görünüyor.
 
ZTE Axon Pro Özellikleri
 
Gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 810'dan alacak olan ZTE Axon Pro'da 4GB'lık RAM bulunacak. 32GB'lık dahili depolama alanına sahip olan ZTE Axon Pro, 5.5 inçlik QHD ekran ile gelecek. 13 Megapiksellik ana kameraya 8 megapiksellik ön kameranın eşlik edeceği ZTE Axon Pro'nun satış fiyatı ise henüz netleşmiş değil.
shiftdelete
649580
Bu haberler ilginizi çekebilir