ZenFone 4'e Android 4.4 KitKat Güncellemesi

ZenFone 4, Android 4.4 KitKat güncellemesine kavuşma hızı konusunda ağabeyleri ZenFone 5 ve ZenFone 6′yı geride bıraktı.
02 Ekim 2014 00:41
ZenFone 4e Android 4.4 KitKat Güncellemesi
ASUS, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruyla, ZenFone 4 sahiplerine Android 4.4 KitKat güncellemesini müjdeledi. Bu yeni güncellemeyle birlikte uzun süredir akıllarda yer eden bir soru işareti ortadan kalkmış oldu. ASUS ZenFone’lar Android 4.3 işletim sistemiyle piyasaya sürülmüşlerdi ve bu telefonların Android 4.4 KitKat işletim sistemi alıp almayacağı resmi olarak duyurulmamıştı.
 
ASUS ZenFone 4, serinin en küçük ekran boyutuna sahip olan en uygun fiyatlı üyesi. Bu telefon gücünü Intel Atom Z2520 çipsetten alıyor. Telefonda 1,2GHz çift çekirdekli işlemci, PowerVR SGX544MP2 grafik işlemci ve 5MP kamera bulunuyor. ASUS ZenFone 4 ülkemizde 500TL civarında satılıyor ve açıkçası kendi fiyat aralığındaki en iddialı modellerin başında geliyor.
 
Eğer ASUS’un ZenFone 4′üne değil de ZenFone 5 ya da ZenFone 6 telefonlarına sahipseniz Android KitKat güncellemesi için kaygılanmanıza gerek olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Google ile arası epey iyi olan ASUS’un yeni ZenFone akıllı telefonlarını güncelleme desteğinden mahrum bırakması söz konusu bile olmayacaktır. ZenFone 5 ve ZenFone 6′ya Android KitKat güncellemesinin ne zaman geleceğini merak ediyorsanız, şimdilik resmi açıklama olmadığını belirtmek isteriz.
 
ASUS ZenFone 5 ve 6′nın incelemelerine göz atmak isterseniz, içeriklerimize aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Özellikle fiyat/performans konusunda iddialı bir akıllı telefon istiyorsanız, ASUS ZenFone ailesine mutlaka göz atın deriz.
technolabs
500581
Bu haberler ilginizi çekebilir