ZenFone 3' Oreo Güncellemesi!

Asus, ZenFone 3 modeli için Oreo güncellemesini yayınladı. İşte detaylar...
30 Ocak 2018 09:03
ZenFone 3 Oreo Güncellemesi!
Asus satış rakamları bakımından büyük bir akıllı telefon üreticisi olmasa da, güncellemeler konusunda beğeni kazanmayı başarıyor. Bu yıl bazı gecikmeler yaşayan şirket, Zenfone 3 için Android Oreo güncellemesini nihayet yayınladı.
 
Yayınlanan güncelleme şu anda iki farklı varyasyonu kapsıyor. Bunlardan birisi 5.2 inç boyutunda ekrana sahip olan ZE520KL, diğeri ise 5.5 inç büyüklüğünde ekrana ve daha güçlü bir bataryaya sahip olan ZE552KL modeli.
 
Zenfone 3 için Android Oreo güncellemesi neler sunuyor?
 
1.5 GB boyutundaki güncelleme ile birlikte ilk göze çarpan detay yenilenen launcher oluyor. Bu sayede Asus modellerinde görmeye alışık olduğumuz hızlı kaydırma özellikleri, artık tüm uygulamalar tarafından destekleniyor.
 
Bunun yanı sıra Ayarlar menüsünün daha kullanıcı dostu bir arayüze kavuştuğu güncelleme ile birlikte Minimove, Photocollage ve Do It Later gibi kullanıcıların ilgi göstermediği uygulamalar kaldırılıyor.
 
 
 
 
Tüm bunların yanı sıra Android 8.0 ile kullanıma sunulan ve bir uygulama üzerinde çalışılırken küçük bir pencere ile video izlenmesine olanak tanıyan Picture-in-Picture özelliğine ev sahipliği yapan güncelleme, yeni emojiler, gelişmiş pil detayları ve bildirim erteleme gibi onlarca farklı yenilik ile geliyor.
 
Güncelleme sonrasında cihazların yazılım sürüm numarası V15.0410.1712.31 olurken, 2017 yılı Aralık ayı güvenlik güncelleştirmeleri cihaz ile buluşuyor.
 
shiftdelete
Etiketler : asus , güncelleme , Oreo , Zenfone 3
757239
Bu haberler ilginizi çekebilir