Yeni Sohbet Uygulaması Yahoo Livetext

Yahoo'nun yeni ücretsiz sohbet uygulaması Yahoo Livetext Android ve iOS platformları üzerinden dünya çapında kullanıma sunuldu. İndirme linkleri haberimizde.
14 Ağustos 2015 20:57
Yeni Sohbet Uygulaması Yahoo Livetext
Öncelikle uygulamanın biraz kendisinden bahsedelim. Daha önce MessageMe’yi satın alan Yahoo, sonrasında ise mesajlaşma uygulaması Livetext’i birkaç ülkede kullanıma açmıştı. 
 
 
Rakiplerine göre farklı özellikleri bünyesinde barındıran uygulamada, bir kişiyle mesajlaştığınız sırada arka planda aynı kişinin canlı görüntüsü dönüyor. Tabii bunun olması için telefonun ön kamerasının kullanılması gerekiyor.
 
Aklınızda şöyle bir fikir oluşabilir: Eğer sesli konuşamayacaksam (Skype gibi) pek de bir numarası yokmuş. MessageMe’nin kurucusu ve Yahoo’da kıdemli yönetici olan Arjun Sethi de bunun farkında olduklarını ve uygulamanın basit ama aynı zamanda kullanıcıların benimseyeceği bir deneyim olacağını söylüyor.
 
Sethi, daha önce MessageMe’nin Türkçeleştirilmesi için çok zaman harcadıklarını ve Türk kullanıcılarının da bu deneyimden faydalanması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtmişti. Livetext için de aynı düşüncelerini sürdürmeye devam eden şirket, uygulamanın bugün itibariyle Türkçe olarak Android ve iOS platformlarından edinebileceğini duyurdu.
 
 
webtekno
891436
Bu haberler ilginizi çekebilir