Yeni Nexus tableti ortaya çıktı

Google'ın Android L işletim sistemi ile birlikte piyasaya sürmesini beklediğimiz Nexus 8 olduğu tahmin edilen yeni tablet modeli Hindistan'da ortaya çıktı.
16 Temmuz 2014 14:39
Yeni Nexus tableti ortaya çıktı
Bugüne kadar pek çok modelin izlerine rastlanan ve genelde doğru saptamalar yapan Hintli Zauba ulusal kargo veritabanına takılan bu kez yeni Nexus tablet oldu. 
 
Veritabanında yeni cihaz için Nexus 7'ye benzer şeklinde bir tanımlama yapılmış. Bu da Nexus 8'in Nexus 7 ile benzer tasarım özellikleri taşıması ihtimalini ortaya çıkarıyor. Kargonun ABD'den yollanmış olması da Google tarafından hazırlandığını gösteriyor.
 
 
Şimdilik Nexus 8 modelini hangi firmanın hazırladığına dair bir bilgi yok ancak pek çok kaynak HTC'nin yeni dönemde Google'ın ortağı olacağında hemfikir. 
 
Android L işletim sisteminin 64-bit desteklemesi nedeniyle Nexus 8'in de uyumlu bir donanım ile geleceği tahmin ediliyor. 64-bitlik çift özelleştirilmiş çekirdekli Tegra K1 yongaseti, 2GB RAM, 16GB/32GB depolama kapasitesi, 8MP çözünürlükte OIS destekli kamera gibi özellikler şimdilik iddialar arasında. 
donanımhaber
Etiketler : Android , google , HTC , Nexus 7 , Nexus 8 , tablet
693758
Bu haberler ilginizi çekebilir