Yeni Nexus tablet netleşiyor

Google'ın Android L işletim sistemini kullanıma sunacağı sonbahar dönemi gelmişken gözler artık yeni sürüme ve yeni cihazlara çevrilmiş durumda. Bunlardan birisi Nexus tableti.
02 Eylül 2014 15:47
Yeni Nexus tablet netleşiyor
Uzun süredir teknoloji gündeminde yer alan iddialara göre yeni Nexus tabletini artık HTC'nin üreteceği kesinleşti ve T1 kod adlı bu cihaz Nexus 8 olarak karşımıza çıkacak. Android L sürümüne uygun olarak 64-bitlik Tegra K1 yongaseti ile gelmesi beklenen Nexus 8 sentetik testlerde en güçlü Android tablet ünvanını da eline geçirebilecek. 
 
Cihaz ayrıca 4GB RAM taşıyan ilk Android tablet olurken, 300Mbps hızlarında LTE altyapısına da destek sunacak. 8MP çözünürlükte arka kamera ve 1.2MP çözünürlükte ön kamera yanında NFC ve GPS bağlantıları da mevcut olacak. 
 
Yeni ortaya atılan iddialara göre ise 4 renk seçeneği ile birlikte Nexus 8'in Ekim ayı içerisinde tanıtılacağı belirtiliyor. Cihazın muhtemel pazarları arasında Rusya, Hindistan, Tayland, Vietnam, Japonya, Tayvan Güney Kore ve Avrupa ülkeleri yer alıyor. Cihaz hem WiFi hem de hücresel altyapıyı destekler nitelikte olacak. 
 
Şimdilik kesin bilgiler olmadığı için Nexus 8 ile bizleri nelerin beklediğini bilemiyoruz. Nexus 8 yanında Motorola imzalı Nexus X adında bir akıllı telefonun da programa dahil olacağı gelen bilgiler arasında. 
donanımhaber
753122
Bu haberler ilginizi çekebilir