Yeni iPhone 'lar Daha Dayanıklı Olacak

Apple, iPhone cihazlarının dayanıklılığını artırması hedeflenen yeni bir patent için başvuruda bulundu. Kısacası yeni iPhone 'lar daha dayanıklı olacak ...
03 Aralık 2014 18:42
Yeni iPhone lar Daha Dayanıklı Olacak
Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin dayanıklılıkları ile ilgili çok sayıda spekülasyon gündeme geldi. Yayınlanan çok sayıda videoda kırılan, bükülen iPhone cihazları ile karşılaşıldı. Apple, sonraki modellerinde de aynı durumla karşı karşıya kalmamak adına yeni bir adım attı.
 
 
Şirket, iPhone cihazlarının dayanıklılıklarını artırıcı bir sistem için patent başvurusunda bulundu. Söz konusu patent, ‘elektronik cihaz için koruyucu mekanizma’ olarak adlandırılıyor. Özellikleri hakkında şimdilik bilinenler kısıtlı...
 
 
 
 
Titreşimle entegre çalışabilir
 
Söz konusu patent, görünüşte yere düşen iPhone’un titreşim motoru (telefon çaldığında, bildirim geldiğinde iPhone'da titreşimi sağlayan sistem) ile birlikte kullanılmasını temel alıyor. Mekanizma, iPhone yere düştüğünde cihazın etkileneceği basıncın azaltılmasını sağlamayı hedefliyor.
 
Patent hakkında şimdilik çok fazla ayrıntı yok, biraz da zorlama bir sisteme benzediği yönünde eleştiriler de söz konusu, ancak teknoloji şirketinin her nasıl olursa olsun daha dayanıklı iPhone’lar üretmesi gerektiği de aşikar.
shiftdelete
603435
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama