Yeni Google Nexus Hakkındaki Detaylar Şekilleniyor

Bu senenin merakla beklenen Google Nexus modeli ile ilgili detaylar şekillenmeye devam ediyor. Karşınızda yeni Nexus hakkındaki sızıntılar...
16 Temmuz 2015 00:47
Yeni Google Nexus Hakkındaki Detaylar Şekilleniyor
Google’ın yazılımını üstlendiği ve üretim sürecini her yıl değiştirmek koşuluyla farklı firmalarla ortaklığı sonucuna bıraktığı Nexus projesini, bu yıl Huawei üstlenmiş oldu. Merakla beklenen Huawei üretim imzası taşıyacak yeni Nexus modelinin teknik detaylarına ilişkin güvenilir bilgiler ortaya çıktı!
 
 
Özellikle akıllı telefon tarafında doğru sonuçlanan sızıntı görsel ve bilgilerle tanınan @evleaks, son olarak Huawei’den gelecek olan yeni Nexus 2015 modeli ile ilgili teknik detayların yanı sıra çıkış tarihini de iddia etti.
 
Yeni Huawei Nexus 2015 Özellikleri ve Çıkış tarihi!
 
@evleaks yani Evam Blass tarafından iddia edilen bilgilere göre yeni Huawei Nexus modeli 5,7 inç büyüklüğünde QHD ekran, SnapDragon 820 64bit işlemci, parmak izi okuyucu ve tasarım noktasında da metal gövdeye sahip olacak. Üstelik bu bilgiler arasında, satışa sunulacağı tarih içinde 2015 yılının son çeyreği bilgisi de yer alıyor.
 
Yeni Huawei Nexus 2015 ve Android M
 
Aslında @evleaks tarafından iddia edilen bu özelliklerin yeni Nexus modelinde yer alması ihtimali, Google’ın I/O konferansında duyurduğu Android M tarafından destekleniyor. Zira yeni Android M içerisinde 64 bit desteği en üst düzeye çıkmışken, özel olarak parmak izi okuyucu için API’de barındırıyor. Durumun böyle olması da teknik özellik iddialarını kuvvetlendiriyor.
 
Öte yandan tasarıma yönelik iddialarından asılsız olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Zira Huawei hâlihazırda kendi akıllı telefonlarında metal gövde üretimi konusunda başarılı sonuçlar ortaya koyabiliyor.
shiftdelete
791403
Bu haberler ilginizi çekebilir