Yeni Galaxy S5 modeline Full HD ekran

Bu yıl Galaxy S5 modelini iki versiyona tamamlayan Samsung üçüncüsünü de hazırlıyor olabilir. Üsteli bu yeni Galaxy S5 modeli Full HD ekranla gelebilir. İşte ayrıntılar...
04 Ağustos 2014 12:03
Yeni Galaxy S5 modeline Full HD ekran
GFXBench skorlarına yansıyan SM-G901 model numaralı cihaz, bu üçüncü versiyonu temsil ediyor. SM-G901 model numarasının Güney Kore dışına çıkacak Galaxy S5 LTE-A için kullanılacağı tahmin ediliyor. Samsung büyük ihtimalle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da LTE-A altyapısının olduğu Asya ve Avrupa ülkelerine sınırlı sayıda Galaxy S5 LTE-A modeli gönderecek. 
 
Skorlara yansıyan yeni versiyonda birkaç farklılık göze çarpıyor. Bunlardan birisi ekranın Full HD çözünürlüğe sahip olması. Diğeri ekran boyutunun 5.2 inç olması. Son farklılık ise RAM seviyesinin 2GB olarak belirlenmesi. Bu haliyle Avrupa'da piyasaya çıkacak Galaxy S5 LTE-A farklı bir versiyon olacak gibi görünüyor. Bunun yanında 16MP çözünürlükte arka kamera, 2MP çözünürlükte ön kamera, 16GB depolama kapasitesi gibi diğer özellikler mevcut. 
 
Bilgiler benchmark skorlarından elde edildiği için final sürümünde bazı özelliklerin değişebileceği belirtiliyor. Şimdilik bu versiyon ile ilgili çok fazla detay bulunmuyor. 
donanımhaber
17905
Bu haberler ilginizi çekebilir