Yeni CyanogenMod 12 Yolda

Cyanogen, Android Lollipop çalışmalarının başladığını ve CyanogenMod 12 çıkış tarihini açıkladı. yeni CyanogenMod 12 yolda ....
16 Kasım 2014 14:01
Yeni CyanogenMod 12 Yolda
Android dünyasının en büyük Rom geliştirici ekibi ve artık şirketi Cyanogen, son güncellemesi CyanogenMod 11 M12 ve Android 5.0 Lollipop'u getirecek olan CyanogenMod 12 hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Cyanogen'in resmi blogundaki açıklamada, Ekim ayının ortalarında Google güvenlik blogunda paylaşılan Poodle güvenlik açığının, CyanogenMod 11 M12 güncellemesiyle giderildiği belirtildi.
 
 
CyanogenMod 11 M12 güncellemesiyle ayrıca, birden fazla SIM kart bulunan telefonlar için geliştirmelerin yapıldığı ve genel kullanıcıların yaşadığı birkaç küçük hatanın giderildiği de ifade edildi.
 
Android açık kaynak kodlarının kısa sürede yayınlanmasının büyük avantaj olduğunu belirten Cyanogen, Android 5.0 Lollipop'u içerisinde barındıran CyanogenMod 12 çalışmalarının geçtiğimiz hafta sonu başladığını bellirtti.
 
 
Devam eden çalışma sürecinde gelen açıklamada, Material Design ve çeşitli arayüz çalışmaları nedeniyle biraz gecikeceği belirtilen CyanogenMod 12 güncellemesinin, ilk kararlı sürümlerinin Aralık ayı başlarında yayınlanmasının hedeflendiği söylendi.
 
Ayrıca Cyanogen, hızlı ve dikkatli çalıştıklarını belirterek, her şeyin yolunda gitmesi durumunda, yeni yıla özel olarak kullanıcıları için özel bir şey yaptıklarını da ifade etti.
shiftdelete
152890
Bu haberler ilginizi çekebilir