Yeni Android One'lar Yakında Piyasada!

Google'ın taze projesi Android One akıllı telefonların yeni modelleri çok yakında satışta olacak. İkinci parti ürünler farklı markalar üzerinden çıkabilir.
25 Eylül 2014 00:56
Yeni Android Onelar Yakında Piyasada!
Google'ın geçtiğimiz Google I/O 2014 etkinliğinde duyurduğu Android One projesinin yeni meyveleri çok yakında piyasada olacak.
 
Farklı pazarlarda, farklı isimlerle çalışarak daha uygun fiyatlı Android telefonlar ortaya çıkartmayı hedefleyen çalışma Hindistan'da şu an, Karbonn Sparkle V, Spice Android One Dream UNO-Mi-498 ve Micromax Canvas A1 adlı telefonlar ile devam ediyor.
 
The Hindu'dan gelen bilgilere göre ikinci parti Android One cihazlar da yolda! İlk olarak Karbonn adlı üretici tarafından Aralık ayı sonunda piyasaya sürüleceği iddia edilen yeni Android One telefon modeline, Ocak ayında bir başka dağıtımcı olan Intex'in cihazı katılacak. One projesinin bilinen diğer partnerleri arasında, HTC, Lenovo, Asus, Acer, Panasonic, Xolo, Lava ve Alcatel bulunuyor. Ancak şimdiye kadar bu isimlerden bir Android One akıllı telefon duyurusu gelmiş değil.
 
Bahsini ettiğimiz üç One telefonun her biri 110 dolarlık fiyat etiketine sahip. Cihazların özellikleri ise şu şekilde; 480 x 854 piksel çözünürlüğünde 4.5 inç ekran, çift SIM desteği, dört çekirdekli MediaTek işlemci, 1 GB RAM ve genişletilebilir dahili depolama alanı.
 
MediaTek yıl sonuna kadar Hindistan'da toplamda 1,5 - 2 milyon adet Android One telefon satılacağını tahmin ettiğini açıklarken, Google ise 2 yıl boyunca en güncel Android sürümlerinin desteğinin sunulacağı sözünü veriyor.
shifdelete
Etiketler : Android , Android One , google
972712
Bu haberler ilginizi çekebilir