Yeni 4 inç iPhone 6 Gelebilir

Ünlü bir analistin ortaya attığı iddiaya göre Apple, küçük ekran geleneğine uygun olarak yeni 4 inç'lik iPhone 6 gelebilir ...
25 Aralık 2014 16:10
Yeni 4 inç iPhone 6 Gelebilir
Bildiğiniz gibi Apple yeni nesil iPhone'larda 4.7 inç ve 5.5 inç'lik "daha büyük" ekranlar tercih etmiş ve küçük ekran seçeneğinden iyice uzaklaşmıştı. Şayet gelen haberler doğruysa Apple çok yakında 4 inç ekrana sahip yeni bir iPhone 6 ile 2015 yılı içerisinde karşımıza dikilebilir.
 
Analist Timothy Acuri, Apple'ın bazı önemli yatırımcılarına yolladığı verilerde, şirketin iPhone 6s mini benzeri bir cihaz üretebileceğinden bahsetmiş. iPhone 5s'i andıracak olan cihaz iPhone 6 ve 6 Plus'ın kıvrımlarına sahip olabilir. Burada dikkat çeken şey ise akıllı telefonun 4 inç boyutlarında bir ekrana sahip olacak olması.
 
 
Apple'ın uygun fiyatlı iPhone olarak tanıttığı iPhone 5c'nin yerine geçeceği iddia edilen 4 inç iPhone 6s söylenenlere göre yoğun müşteri talebi üzerine düşünülmeye başlanmış. Bu sayede hem uygun fiyatlı bir iPhone seçeneği daha ortaya çıkacak, hem de eski usul ekran boyutlarını tercih edenler yeni alternatif yaratmış olacak.
 
İddialar bununla da sınırlı kalmıyor. Söylenenlere göre Apple, 12.9 inç iPad üzerinde çalışıyor ve 2015 bahar döneminde tableti satışa sunmayı planlıyor. Beklenen satış başarısı ise 15 ile 20 milyon arasında olacakmış.
shiftdelete
66948
Bu haberler ilginizi çekebilir