Xperia Z4'ten Yeni Görüntüler

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z4'ün özellikleri, çıkış tarihi ve görselleri sızdırıldı. İşte Xperia Z4'ten yeni görüntüler
25 Kasım 2014 21:07
Xperia Z4ten Yeni Görüntüler
Sony sizlerinde bildiği gibi her altı ayda bir yeni amiral gemisini tanıtıyor ve henüz Xperia Z3 tanıtılalı çok fazla geçmeden Xperia Z4'ün hazırlıklarına başlandı. Yeni modelin yaklaşık iki ay sonra tanıtılması bekleniyor.
 
 
Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgiler Sony'nin Xperia Z4'te Quad HD çözünürlüklü büyük bir ekran kullanacağını belirtmişti. Hatta "Xperia Z4'ün Ön Paneli Sızdırıldı" başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi telefonun sızdırılan ön paneli, bu iddiayı güçlendiriyor. 
 
 
Sony'nin Ocak ayında Las Vegas'da düzenlenecek olan CES 2015'te Xperia Z4'ü resmen tanıtması beklenirken firma ek olarak Xperia Z4 Ultra, Xperia Z4 Compact ve Xperia Z4 Tablet modellerini de tanıtılacak. 
 
 
Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgiler ise Xperia Z4'ün yukarıda söylediğimiz gibi 5,4 inç büyüklüğünde Quad HD TRILUMINOS ekran ile gelmesi muhtemel görünüyor.
 
İşlemci tarafında ise firmanın Qualcomm'un son işlemcisi Snapdragon 810'u değil de Snapdragon 805'i kullanacağı söyleniyor.
 
 
Android 5.0 Lollipop ile çalışacak olan akıllı telefon 4 GB RAM'e sahip olacak. Firma kamera tarafında ise telefonda geçtiğimiz günlerde tanıtılan 20,7 megapiksel çözünürlüğündeki Sony'nin en gelişmiş mobil kamerasına yer verecek. Ayrıca Xperia Z4, geniş açı özelliğine sahip 4,8 megapiksel çözünürlüğündeki ön kamerayı bünyesinde bulunduracak.
 
 
Telefon batarya tarafında ise yine isteneni verecek gibi gözüküyor. 3420 mAh büyüklüğündeki bataryaya sahip olacak olan akıllı telefon görünen o ki kullanıcılarını memnun edecek.
shiftdelete
425734
Bu haberler ilginizi çekebilir