Xperia Z4 Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

Sony'nin yeni amiral gemi modeli Xperia Z4, son olarak GFXBench'in benchmark testinde ortaya çıktı. Bakalım Sony yeni modelinde ne gibi özelliklere yer verdi?
30 Mart 2015 23:04
Xperia Z4 Benchmark Testinde Ortaya Çıktı
Sony geçtiğimiz günlerde halihazırda satışta olan amiral gemi modeli Xperia Z3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesini dağıtmaya başlamıştı. Bugün itibariyle (30 Nisan) ülkemizde de kullanılabilir olan güncelleme ile Sony, kullanıcısına daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor.
 
 
Güncelleme çalışmalarına devam eden Sony aynı zamanda yeni amiral gemi modelini geliştirmeyi de ihmal etmiyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Xperia Z4'ün ekran boyutu ve render görüntüleri ortaya çıkmıştı.
 
 
Şimdi sıra teknik özelliklerde
 
GFXBench'in veritabanında ortaya çıkan Sony E6553 kod adındaki cihazın Xperia Z4 olduğu iddia edilirken bu sayede cihazın bir çok teknik özelliğine de erişmiş olduk.
 
Teste göre Xperia Z4, 5,1 inç büyüklüğünde Full HD yani 1080x1920 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Bunun yanı sıra model, tahmin edildiği üzere Qualcomm'un 64 bit destekli sekiz çekirdeğe sahip Snapdragon 810 yongasetini bünyesinde barındırıyor.
 
 
Adreno 430 grafik biriminin yer aldığı telefonda, 3 GB bellek ve 32 GB büyüklüğünde dahili depolama alanı gözüküyor. Ayrıca telefonun Android 5.0.2 Lollipop ile çalışıyor.
 
Kamera tarafında ise Sony, Xperia Z2 ve Xperia Z3'de gördüğümüz 20 megapiksellik lense Xperia Z4'de de yer verecek gibi gözüküyor. Ön kamerada tarafında ise güncellemeye gidilmiş ve 5 megapiksellik kamera tercih edilmiş.
shiftdelete
400054
Bu haberler ilginizi çekebilir