Xperia Z3 Kamera Sorunu!

Xperia Z3′ün 20,7 megapiksel çözünürlüklü arka aydınlatmalı görüntü sensörü, cihazın bootloader kilidi kırıldığı takdirde kalitesinden ödün veriyor.
03 Ekim 2014 20:49
Xperia Z3 Kamera Sorunu!
Sony’nin dijital görüntü sensörleri, Apple’ın ünlü iPhone serisi de dahil olmak üzere birçok üreticinin akıllı telefon kameralarında boy göstermekte. Japon üreticinin akıllı telefonlarının aynı sensörleri taşıyan rakipleri kadar başarılı fotoğraflar çekemiyor olmaları, birçok kullanıcının şikayetçi olduğu bir durum.
 
Bugün şirketin internet sitesinde gerçekleştirilen bir duyuru, Sony kullanıcılarını daha da kızdıracak nitelikte. Belirtilenlere göre, Sony Xperia Z3 serisi akıllı telefonlar, rootlandıkları takdirde garanti dışı kalmalarının yanı sıra, kamera kalitelerini de büyük ölçüde kaybedecekler.
 
Akıllı telefonlarının tersine mühendislik kurbanı olmasını istemeyen üretici, birçok ileri düzey görüntü işleme algoritmasını DRM şifresi ile korumakta. Teknoloji hırsızlığını önlemek için de, bu algoritmalara erişimin bootloader kilidinin durumuna bağlı olduğu söyleniyor.
 
Dolayısıyla, Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact akıllı telefonlarınızı rootlayıp CyanogenMod gibi özelleştirilmiş bir ROM yüklemeyi hedefliyorsanız, kamera kalitesinin bir daha eskisi gibi olmayacağını da göze almalısınız.
sony mobile
284205
Bu haberler ilginizi çekebilir