Xperia Z Serisi Android 5.1.1 Güncellemesi

Sony, Xperia Z serisi telefon ve tabletleri için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başladı. Güncellemeyi alacak telefon ve tabletler ve detayları haberimizde...
09 Eylül 2015 13:00
Xperia Z Serisi Android 5.1.1 Güncellemesi
Sony, Android güncelleme dağıtımına hız kesmeden devam ediyor. 2013 yılında satışa sunduğu Xperia Z modelleri için bugün sürpriz bir şekilde Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başlandı. Xperia Z serisi telefon ve tabletlere gelen bu güncelleme, Sony’nin güncelleme politikasının diğer firmalara nazaran daha sıkı olduğunu gözler önüne seriyor.
 
 
Hangi Xperia Z modelleri Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini alıyor?
 
Yapı numarası 10.7.A.0.222 olan Android 5.1.1 güncellemesi; Xperia Z, Xperia XL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z modellerine geldi. Güncelleme ile göze ilk çarpan yenilenen uygulama simgeleri ve Android 5.1.1 Lollipop güncellemesine özel yeni görev yöneticisi oldu. Xperia Z için Android 5.1.1 Lollipop ile ayrıca Android platformunu çalkalayan Stagefright açığı da gideriliyor.
 
 
 
Stagefright Açığı Nedir?
 
Stagefright, hackerların MMS mesaj üzerinden Android cihazlardaki tüm bilgilere ulaşmasını sağlayan bir güvenlik açığı olarak geçtiğimiz ay karşımıza çıkmıştı.
 
Sony, Xperia Z için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımını bölgesel olarak yaptığı için güncelleme henüz cihazlarınızda görünmüyor olabilir. Sağlıklı bir güncelleme için Sony’nin Xperia Z modelinize uygun Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini resmi olarak dağıtmasını bekleyiniz.
shiftdelete
304909
Bu haberler ilginizi çekebilir