Xiaomi'nin Akıllı Telefonu Patladı!

Patlayan telefonlara Xiaomi'nin bir telefonu da dahil oldu. Xiaomi Redmi Note 4 olduğu düşünülen telefon kullanıcısının cebinde patladı.
20 Şubat 2018 19:18
Xiaominin Akıllı Telefonu Patladı!
Patlayan akıllı telefonlarla ilgili raporlara bu günlerde daha az rastlıyoruz. Bu iyi bir haber olabilir ancak, imalat hataları ya da bu cihazların yaşadığı diğer hasarlardan ötürü bu gibi olayların artık gerçekleşmediği anlamına gelmiyor.
 
Patlayan bir akıllı telefon ile ilgili gelen en son rapor, Hindistan'dan geliyor. İddiaya göre Xiaomi Redmi akıllı telefon, sahibinin cebinde patladı ve bacağında ciddi yanıklara yol açtı.
 
 
Yerel basında çıkan haberlerde, cihazın sadece dört ay önce satın alındığı ve resmi servis merkezinin "olayın bildirilmemesi için sahibine öneride bulunduğu" ve ayrıca kendisine yeni bir telefon teklif edildiği belirtildi.
 
Ancak hikaye kabataslak anlatılmış ve patlayan telefon modeli ve olayın nasıl gerçekleştiği gibi kritik bilgiler mevcut değil. Çoğu durumda, telefon şarj olurken aşırı ısınma sonucu patlıyor.
 
Ancak, kullanıcı telefonu cebinde taşırken patladığını söylediğine göre, cihazın şarj olurken patlaması gibi bir ihtimali bulunmuyor. Belirtilen kaynak, Redmi Note 4 telefonlarının yandığını bildiren başka raporların bulunduğunu iddia ediyor ancak, yine de başka hiçbir ayrıntı bilinmiyor.
 
teknolojioku
875334
Bu haberler ilginizi çekebilir