Xiaomi'nin 65 Dolarlık Akıllı Telefonu

Çinli bir silikon üreticisinden sızan bilgilere göre Xiaomi çok özel bir ürün üzerinde çalışıyor. Xiaomi'nin 65 dolarlık akıllı telefonu , 720p ekran ve 1GB RAM gibi özelliklere sahip olacağı belirtildi.
13 Kasım 2014 22:09
Xiaominin 65 Dolarlık Akıllı Telefonu
Kısa süre önce Çin pazarındaki olası bir birliktelik için BlackBerry ile görüşen Xiaomi ilginç bir projenin peşinde. İddialara göre Çinli firma oldukça uygun fiyata sahip, donanımsal olarak ortalama denebilecek bir ürün üzerinde çalışıyor. Bu bilgiler ise şirketin ortak olarak çalıştığı bir markadan geliyor.
 
 
Xiaomi ile kısa bir süre önce anlaşmaya vardıklarını söyleyen Çinli üretici Leadcore paylaştıkları raporda, akıllı telefon üreticisinin kendi ürünlerini bütçe dostu bir telefon için kullanacaklarını belirtti.
 
İddiaya göre Xiaomi, Leadcore LC1860 çipini yeni telefonunda kullanacak. Söz konusu çip Cortex A7 mimarisine sahip, 2GHz değerinde ve Mali T628 grafik işlemci ile bütünleşik olarak geliyor. Çip aynı zamanda 2K ekran ve 1080p - 60fps video çekimi için destek sunuyor.
 
Olası özellikler
 
Tahminler 65 dolara satılacağı iddia edilen Xiaomi akıllı telefonun 720p ekran ve 1GB RAM'e sahip olacağı yönünde. Şayet ürün söylendiği gibi bu fiyat seviyesinde tutulacaksa, donanım olarak karşımıza yeterli bir cihaz çıkabilir.
 
Şirketin mevcut giriş seviyesi ekonomik akıllı telefonu Redmi 1S ise şu an yaklaşık olarak 150 dolarlık fiyat etiketine sahip.
shiftdelete
559250
Bu haberler ilginizi çekebilir