Xiaomi'den Yeni 64-bit Tablet Gelebilir

Gelen yeni sızıntılar Xiaomi'nin çok özel bir tablet üzerinde çalıştığını fısıldıyor. Görünen o ki, ünlü marka 64-bit çipsetli yepyeni bir tablet ile karşımıza çıkacak. Kısacası, Xiaomi'den yeni 64-bit tablet gelebilir ...
31 Ekim 2014 18:09
Xiaomiden Yeni 64-bit Tablet Gelebilir
Gelen haberlere göre Çinli Xiaomi yepyeni bir tablet üzerinde çalışıyor. Oldukça şık bir tasarıma sahip ve güçlü donanımsal özellikleri ile göz dolduran Xiaomi MiPad'in aksine çok daha uygun fiyatlı, bir başka deyişle bütçe dostu bir tablet olacağı görülen cihazın detayları ise ilk olarak GFXBench veritabanı üzerinden geldi.
 
 
Buna göre şirket donanımsal olarak daha düşük seviyede bir tablet ile uğraşmakta.
 
Veritabanından gelen detaylara bakacak olursak yeni Xiaomi tablet, HD çözünürlüğe sahip 9.2 inç'lik bir ekran (1280 x 720 piksel) ile gelecek. Bu oran MiPad için 7.9 inç değerindeydi. Uygun fiyatlı yeni tabletin 1.2 GHz Snapdragon 410 işlemci yongaseti ve Adreno 306 grafik işlemci ile üretime gireceği söylenirken, 1 GB RAM'e ise 8 GB'lık dahili depolama alanı eşlik edecek. Bu da cihaz sahibi için kullanılabilinir 6 GB'lık alan anlamına geliyor.
 
 
Kamerasız tablet!
 
Ürün şaşırtıcı bir biçimde herhangi bir arka yüz kamerasına sahip değil! Daha da ötesi, tabletin ön yüzünde de kamera arayüzü bulunmuyor. Akıllara gelen ilk olasılık ise bu verilerin eksiksiz olmadığı ve ürünün muhakkak bir kamera ile satışa sunulacağı oluyor. 64-bit çipsetli yeni Xiaomi tablet Android 5.0 Lollipop sürümü yüklü şekilde piyasaya çıkma ihtimaline sahipken, bir de SIM kart slotu ile birlikte geliyor.
 
Xiaomi'nin geçtiğimiz yaz aylarında piyasaya sürdüğü tableti Xiaomi MiPad'in satışa çıktıktan sonra, sadece 3 dakika 59 saniye içerisinde 50 bin adet sattığı bilgisini de tekrar hatırlatmış olalım.
shiftdelete
476272
Bu haberler ilginizi çekebilir