Xiaomi Redmi 2 Doğrulandı

Xiaomi’nin rekorlar kılan akıllı telefonu Redmi 1S’in yerini alacak olan Xiaomi Redmi 2’nin teknik özellikleri şirket yetkilileri tarafından doğrulandı.
29 Ocak 2015 00:16
Xiaomi Redmi 2 Doğrulandı
Xiaomi Redmi 1S ve Redmi Note, Hindistan başta olmak üzere, gelişmekte olan Asya ülkelerinin en sevdiği Android akıllı telefonlar arasında bulunuyor. 45 milyar $ değer biçilen Çinli üreticinin 2015 yılı için hazırladığı amiral gemisi modellerini görmemizin ardından, sıra orta sınıf Mi ürünleri Redmi 1S ve Redmi Note’un yenilenen versiyonlarına geliyor.
 
 
Redmi 1S, 2015 yılında yenilenen Xiaomi akıllı telefonların ilki olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda Çin’in telekomünikasyon sertifikalandırma kuruluşu TENAA’ya uğrayan Redmi 2’nin  teknik özellikleri sızdırılmıştı. Qualcomm Snapdragon 410 işlemciyle donatıldığı belirtilen cihazın 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza ile idare edeceği söyleniyordu.
 
Bugün Xiaomi CEO’sunun yaptığı açıklama, TENAA’dan sızan Redmi 2 teknik özelliklerinin büyük bir bölümünü doğrularken, cihazın RAM kapasitesinin 1 GB değil, 2 GB olacağını ortaya koyuyor. Bu miktar, kontratsız olarak 110 $’a satılması planlanan bir cihaz hiçi hiç de fena sayılmaz.
technolabs
780586
Bu haberler ilginizi çekebilir