Xiaomi Mi5 Safir Ekranla Geliyor

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi olması beklenen Xiaomi Mi5 safir ekranla geliyor. Üstelik sınırlı sayıda değil, tüm cihazlar safir ekranlı olacak.
25 Aralık 2014 16:10
Xiaomi Mi5 Safir Ekranla Geliyor
Çin'in en güçlü isimlerinden biri haline gelen üretici Xiaomi sıradaki amiral gemisi ile tekrar karşımızda. Gelen taze söylentilere göre şirket yeni akıllı telefonu Mi5 ya da Mi4s'te kesinlikte safir ekran tercih edecek. Benzeri bir dedikodu daha önce de dile getirilmiş ancak Xiaomi'nin safir ekranlı versiyonların sayısını sınırlı tutacağı belirtilmişti.
 
Hem DigiTimes hem de bazı Çinli kaynakların paylaştığı bilgiler Xiaomi'nin safir ekran konusunda kararını verdiğini de içeriyor. Şu an akıllarda olan tek soru ise şirketin stok sorunu çekmesiymiş. Safir ekran temini için tedarikçiler ile görüşen isim bu sıkıntıyı aşmanın alternatif yolları üzerinde çalışıyormuş.
 
Daha önce karşımıza çıkan veriler sıradaki Xiaomi amiral gemisi cep telefonunun 1440 x 2560 piksel çözünürlüklü (Quad HD) 5.7'lik bir ekrana, 64- bit Snapdragon 810 işlemciye, 3 GB RAM ve 20.7 megapiksel ana kameraya sahip olduğunu iddia ediyordu.
 
Ağustos ayında gelen ilk dedikodular şirketin sadece 50 bin adetlik safir ekranlı Mi5 ya da Mi4s üretip, iki farklı versiyonun piyasaya 
sürülebileceğini söylüyordu. Görünen o ki, Xiaomi şayet stok sorununu çözemezse bu yönteme başvurabilir, iki değişik sürümü satışa çıkartabilir.
shiftdelete
895631
Bu haberler ilginizi çekebilir