Windows tablet alırken bir kez daha düşünün

Microsoft'un bir sonraki Windows sürümü olan Threshold masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarını sevindirirken, özellikle küçük ekranlı tablet kullanıcılarını yasa boğacak.
02 Temmuz 2014 13:14
Windows tablet alırken bir kez daha düşünün

İster Windows 9 deyin, ister Threshold, Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi yayınlandığında dertler bitecek... Ancak sadece bir grup kullanıcı için. Windows Threshold piyasaya sürüldüğünde, masaüstü arayüzünde (PC ve dizüstü bilgisayarlar) Windows kullananlar, çok tartışılan Modern arayüzü hiç görmeden doğrudan klasik masaüstüne geçebilecek.

 

Ne var ki konu tabletlere gelince işin rengi laciverde dönüyor. Zira Neowin haberine göre Microsoft, bir sonraki Windows ile özellikle küçük ekranlı tabletleri Modern (Metro) arayüzüne mahkum etmeye hazırlanıyor. Sebep ise belli: 9 inç gibi boyutlardaki tabletler, alıştığımız masaüstü arayüzünün kullanımı için yeterli alanı sunmuyor.
 

Surface Mini gözden çıkarıldı

 

Habere göre Microsoft'un Surface Mini'yi iptal etmesinin arkasında da bu sebep yatıyor. Microsoft'un Windows 8 ile tanıttığı Modern arayüzü her ne kadar bir alternatif olarak başarılı olsa da, özellikle çeşitli uygulamaların eksik olduğu Türkiye Windows Store düşünüldüğünde ülkemizde kat edecek çok yolu var.
Bu nedenle geleceğe yatırım yapmayı düşünüyorsanız ve platformlar arasında Windows'a karar kıldıysanız, en azından olabildiğince büyük ekranlı bir tableti tercih etmenizde fayda var.
 

shiftdelete
Etiketler : surface , tablet , Windows
262553
Bu haberler ilginizi çekebilir