Windows Phone'lar Android'e Geçiyor!

Dedikoduların odak noktasındaki Microsoft söylenenlere göre, çok yakında Windows Phone konseptinden vazgeçip ve Google ile anlaşmayı planlıyor. Kısacası, yakın bir zamanda Windows Phone'lar Android'e dönüşecek...
30 Haziran 2015 23:09
Windows Phonelar Androide Geçiyor!
Microsoft'un bir türlü pazarda hak ettiği yeri bulamayan mobil işletim sistemi Windows Phone çok yakında tarihe karışabilir, ya da sektördeki etkinliğini iyice kaybedebilir. Bloomberg haberine göre Amerikalı Microsoft çok yakında Google ile ciddi bir anlaşmaya varacak ve Android platformunun kapılarını kendisi için aralayacak.
 
 
Söylentiye bakacak olursak, Microsoft ürünü uygulamalar Android ile buluşacak, Google ise Windows'a uygun olarak hazırlanmış özel hizmetlerini, Google Maps, YouTube ve Search desteğini sunacak. Bu sayede Microsoft Windows Phone akıllı telefonlar piyasadan kalkacak veya gücünü gerçek anlamda kaybetmiş olacak.
 
Windows Phone'a veda mı ediyoruz?
 
Bu arada Microsoft Bing Maps'i Uber'e satarken, Web reklam bölümünü de sona erdirmek niyetinde. AOL ve AppNexus'a yönlendirilecek çalışmaların ardından Microsoft için yeni bir dönem başlayacakmış. Hatta şirket CEO'su Satya Nadella, çalışanlarına gönderdiği bir mektupta; "zor kararlar vereceğiz ve farklı sulara açılacağız" temalı cümleler kullanmış.
 
Microsoft'un Windows 10 mobil sürümünü de bu sonbahar döneminde hizmete sokacağı düşünülürse, şirketin önümüzdeki aylarda "karışık ve belirsiz" günler geçireceğini söyleyebiliriz.
shiftdelete
729783
Bu haberler ilginizi çekebilir