Windows Phone 8.1 Yükselişte!

Windows Phone pazarına yönelik yeni bir araştırmanın sonuçları yayınlandı. Windows Phone 8.1'in payını giderek artırdığını ortaya çıkaran çalışma ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. Windows Phone 8.1 Yükselişte!
30 Eylül 2014 22:04
Windows Phone 8.1 Yükselişte!
Windows Phone pazarına yönelik yeni bir araştırma sonucu yayınlandı. AdDuplex şirketinin gerçekleştirdiği çalışma, Windows Phone sürümlerinin Windows Phone üreticilerinin pazar paylarını gözler önüne seriyor.
 
Fark kapanıyor
 
Microsoft'un güncel Windows Phone sürümü olan 8.1'in giderek yaygınlaştığını gösteren araştırmaya göre liderlik konumunda hala Windows Phone 8 bulunuyor.
 
Yüzde 45.7'lik bir paya sahip olan WP 8'i yüzde 39.1 ile Windows 8.1 takip ediyor. Giderek kapanan fark yakın gelecekte Windows 8.1'in önce geçeceğini gösteriyor.
 
 
Nokia egemenliği
 
Üreticilere göre pazar paylarında ise Nokia'nın tam bir hakimiyeti söz konusu. Yüzde 95.14 ile Nokia neredeyse Windows Phone ekosisteminin tekeli durumunda. Buna rağmen diğer markalar da çok çok küçük yüzdelerle olsa da Windows Phone üretimini sürdürüyor. Bakalım önümüzdeki dönemde tablo nasıl şekillenecek?
shifdelete
232378
Bu haberler ilginizi çekebilir