Windows 8'i Çalıştıran Bilgisayar Windows 10'u Da Çalıştıracak

Windows 10 sistem gereksinimleri hakkında aklınızda soru işaretleri varsa kaygılanmanıza gerek yok. Microsoft bu konuda yüksekten uçmuyor. Son gelen haberlere göre Windows 8'i Çalıştıran Bilgisayar Windows 10'u Da Çalıştıracak ...
02 Ekim 2014 21:39
Windows 8i Çalıştıran Bilgisayar Windows 10u Da Çalıştıracak
Microsoft’un şaşkınlık yaratan tanıtımı, Windows 9′u beklerken Windows 10′u bizlere gösterdi. Tanıtımın hemen ardından Windows 10′un teknik önizleme sürümünü kullanıcıların beğenisine sunan Microsoft, eminiz ki milyonların ilgi odağı oldu. Peki Windows 10 sistem gereksinimleri ne şekilde olacak? Gelin Windows 10 için nasıl bir bilgisayar gerektiğine şöyle bir göz atalım.
 
Windows 8 çalışıyorsa, Windows 10 da çalışır
 
Windows 10′un sorunsuzca çalışacağı bir bilgisayar için en düşük sistem gereksinimleri arasında öncelikle 1GHz ve üzeri hızda çalışan PAE,NX ya da SSE2 destekli işlemci gerekiyor. Ardından bu bilgisayarda 1GB (32-bit için) ya da 2GB (64-bit için) RAM ve 16GB (32-bit için) ya da 20GB (64-bit için) depolama olması gerekiyor. Microsoft, ekran kartı olarak DirectX 9 destekleyen ve WDDM sürücülerine sahip olan tüm ekran kartlarının Windows 10 çalıştırabileceğini belirtiyor. Tüm bu teknik özelliklerden de anlaşılabileceği üzere, Windows 10 hiç de sistem canavarı bir işletim sistemi değil.
 
Eğer Windows 10′un teknik önizleme sürümünü kullanmak istiyorsanız aşağıda bağlantısı bulunan haberimize mutlaka uğrayın. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.
technolabs
911624
Bu haberler ilginizi çekebilir