Windows 8 İçin 5 Dosya Kurtarma Programı

Veri kurtarma işlemi çoğu zaman tam bir baş belası olabiliyor. Bu işlemden mümkün olduğunca hasarsız çıkmanız için elimizden geleni yaptık ve sizlere özel Windows 8 için en iyi 5 dosya kurtarma programını bulduk.
23 Nisan 2015 17:00
Windows 8 İçin 5 Dosya Kurtarma Programı

Dosya kurtarma işlem, uygulaması çok kolay olmayan ve dikkatli olmamız gereken bir nokta. Depolama aracımızın arızalanması, yanlışlıkla dosya silme ya da formatlama, USB bellek hataları gibi nedenlerle kaybedilen veriler aşağıda tanıttığımız ücretsiz veri kurtarma programlarıyla geri getirilebilir yani en azından çoğu kısmı!

Windows 8 platformuna özel olarak hazırlanan 5 adet ücretsiz veri kurtarma programını siz değerli okuyucularımız için derledik ve daha da önemlisi 1 ile 10 arasında puanladık. Bakalım bu programlar ne kadar yetenekli...

 

Recuva – 10/7.2

Recuva popüler bir veri kurtarma programı, ara yüzü oldukça basit olan program kayıp, silinmiş ya da yanlışlıkla formatladığınız verileri kurtarmanıza olanak sağlıyor. Etkili bir arama motoruna sahip olan program, yanıt vermeyen veya bozulan hafıza kartlarında da güçlü bir performans sergiliyor.

Recuva, veri kurtarma sihirbazı formatında çalışarak, sizi gitmeniz gereken yere adım adım götürüyor ve bunu çok kolay ve etkili bir biçimde yapıyor. Tüm bunların yanı sıra özel arama opsiyonu sayesinde dosyalarınızı bulmanız çok daha kolay.

 

Test Disk Data Recovery - 10/7.6

TestDisk açık kaynaklı bir uygulama ve gerçekten geniş bir yardım paketi sunuyor. Aynı prensiple çalışan program, kayıp, silinmiş, bozulmuş verileri kurtarmamıza yardımcı oluyor. TestDisk sayesinde bilgisayarınızın açılmayan hard diskine ulaşarak kurtarmak istediğiniz verileri belirleyip kurtarma işlemini kolayca halledebilirsiniz. 

Oldukça yetenekli bir program olan TestDisk, başlatılamayan bir depolama alanını yeniden yapılandırarak sorununuzu çözüyor ve bu sayede neredeyse tamamen bozulmuş bir depolama alanından dahi veri kurtarabiliyoruz.

 

Pandora Recovery -10/7.9

Diğer bir kullanışlı ve becerikli programımız olan Pandora recovery, NTFS ve FAT formatlarına bile kurtarma işlemi uygulayabiliyor. Hatta bu program o kadar yetenekli ki, günümüzde kullandığımız hemen hemen tüm depolama aygıtlarında kullanılabiliyor...

Pandora recovery, veri kaybının yaşandığı noktada size tam kontrol sağlar ve tarama işlemi biter bitmez, görüntülenen dosyalarla kurtarma işlemini başlatıp, dilediğiniz yere kayıt edebilirsiniz.

 

Lazesoft Windows Data Recovery Free – 10/8.2

Lazesoft, harika tarama motoruyla diğer programlardan sıyrılmayı başarıyor. Deyim yerindeyse, bu program bozulmuş, yanıt vermeyen ya da formatlanmış ölü verilerinizi hayata döndürecek. En önemlisi de kurtarılan verileriniz eskisi gibi bozulmamış ve kolayca erişebilir olacak.  

Windows işletim sisteminin popüler veri kurtarma programları arasında olan Lazesoft, Windows 8 /8.1 ile hem 32-bit hem de 64-bit sistemler ile uyumlu çalışıyor. Bu yetenekli program sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak için, Home License, Home License (Advanced) ve Business license olmak üzere 3 farklı versiyona sahip hatırlatalım.

 

EaseUS Data Recovery Wizard Free – 10/9.2  (ŞAMPİYON)

EaseUS Data recovery wizard de tanıttığımız diğer tüm veri kurtarma programları gibi ücretsiz ve neredeyse tüm kurtarma işlemleriniz için işe yarar bir program. Sadede gelecek olursak, bu programın rakiplerini alt etmesinin belli başlı sebepleri şunlar;

Kullanımı hemen hemen en kolay programımız olan EaseUS-Data-Recovery-Wizard, belirlediğiniz depolama alanını etkili ve güçlü bir şekilde tarayıp kurtarılacak verileri arıyor. Üstelik bunu çok kısa bir zamanda hallediyor. Basit bir şekilde anlatacak olursak program 3 basit adımdan oluşuyor: Depolama alanını seç, tarat ve dosyalarını kurtar.

incehesap

417997
Bu haberler ilginizi çekebilir