Windows 10'dan İşletmelere Kötü Haber

Windows 10'dan İşletmelere Kötü Haber! Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'a ilk yıl ücretsiz güncelleme sunulacağı zaten biliniyordu. Ancak son gelişmelere göre, maalesef kurumsal müşteriler bu kapsamda değil.
31 Ocak 2015 21:26
Windows 10dan İşletmelere Kötü Haber
Microsoft'un önceki hafta gerçekleştirdiği etkinlikte detayları ortaya çıkan yeni işletim sistemi Windows 10 ile ilgili yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Teknik önizleme sürümü yayınlanan ve kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören Windows 10'a ilk yıl ücretsiz güncelleme olanağı sunulacağı Microsoft tarafından duyurulmuştu. Son gelen haberler ise ücretsiz güncelleme için bazı sınırlandırmaların olduğu yönünde.
 
 
Sadece son kullanıcıya bedava
 
Son kullanıcılar Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sürümlerinden Windows 10'a ilk yıl içinde ücretsiz güncelleme yapabilecek olsa da, işletmelerin bu kapsamda olmadığı belirtiliyor. Neowin.net sitesinin haberine göre, kurumsal müşteriler için Windows 10 süreci diğer kullanıcılara göre biraz daha farklı işleyecek.
 
 
İşletmelere test sürümü
 
İşletmeler ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesini almak yerine, mevcut donanımları ve eski yazılımlara yönelik uyumululuğu test eden bir sürüme sahip olacaklar. Bu süreçte Microsoft, işletmeler için gereken desteği sağlamayı sürdürecek. Buna rağmen,  ilk yıl güncelleme yapan son kullanıcılar için sunulan ömürboyu lisans desteği işletmeler için sağlanmayacak.
shifdelete
258993
Bu haberler ilginizi çekebilir