Windows 10'a Geçmeniz İçin 5 Sebep

Yaklaşık bir ay sonra yayınlanacak olan Windows 10 güncellemesi bir sürü yenilik ve iyileştirmeyle geliyor. İşte Windows 10'a geçmeniz için 5 önemli sebep!
26 Haziran 2015 23:14
Windows 10a Geçmeniz İçin 5 Sebep
Yıllardır gelişimini sürdüren Windows'un son sürümü Windows 10, 29 Temmuz tarihinde dağıtılmaya başlanacak. Bir süredir rezerve işlemi yapılabilen Windows 10, pek çok kullanıcı tarafından yüklenmek istenmiyor.
 
Fakat, bu kullanıcıları Windows 10 yüklemeye ikna edecek pek çok neden var. İşte Windows 10 güncellemesini yüklemek için 5 önemli neden.
 
Windows 10 güncellemesini yüklemek için 5 önemli neden!
 
 
Başlat menüsü, Windows 10 ile geri dönüyor!
 
Windows 8 ile kaybolan ve yokluğu çok fazla hissedilen başlat menüsü, Windows 10 ile birlikte geri dönüyor. Artık eski başlat menüsüne ek olarak sağ bölümünde metro ekranındaki uygulamaların yer aldığı başlat menüsünün, eksiği yok, fazlası var diyebiliriz.
 
Kullanım olarak Windows 7'de yer alan başlat menüsünden önemli bir farklı olmayacak yeni başlat menüsü, Windows 10'u yüklemek için çok önemli bir neden.
 
 
Cortana ile bilgisayarda sesli asistan deneyimi
 
Microsoft'un sesli asistanı Cortana, Windows 10 ile birlikte bilgisayardaki ilk sesli asistan olarak karşımıza çıkıyor. Yetenekleri ve soru cevaplamadaki başarısı ile en iyi sesli asistan olduğu söylenen Cortana, dil desteği tarafında ne yazık ki sınıfta kalıyor.
 
Türkçe dil desteğini ne zaman alacağı bilinmeyen Cortana, İngilizce bilenler için önemli bir Windows 10 yükleme sebebi olabilir.
 
 
Microsoft Edge tarayıcı ile, hızlı web deneyimi
 
Basit ve işlevsel arayüzü ile ilk olarak Spartan adı ile ortaya çıkan, Microsoft'un yeni web tarayıcısı Edge, Windows 10 ile önyüklü gelecek. Şu anda piyasadaki en güçlü tarayıcılardan biri olan Google Chrome'u geride bırakacağı iddia edilen Edge Browser, Windows 10 yükleyerek denemeniz gereken yazılımlardan biri.
 
Windows 10 ile komut istemi gelişiyor
 
Son Windows sürümleri ile hiçbir önemli değişikliğin gerçekleşmediği komut istemi, Windows 10 ile birlikte yenileniyor. Artık pencere boyutunu değiştirme, metin kaydırma ve kopyala yapıştır gibi işlemlerin kolaylıkla yapılabildiği yeni komut istemi, Windows 10 ile parmaklarınızın ucunda olacak.
 

 
Windows 10 ile tasarımda önemli değişikliler gerçekleşiyor!
 
Görev çubuğuna entegre edilen arama çubuğundan, görev çubuğu ile birleşen metro ekranına kadar, Windows 10 önemli tasarım değişiklikleri ile geliyor. Geliştirilen çoklu masaüstü desteği ile artık ofis çalışanları için çok iyi bir işletim sistemi olan Windows 10 güncellemesini, aynı zamanda gelişen güvenlik özellikleri ile birlikte yüklemenizi tavsiye ediyoruz.
shiftdelete
227185
Bu haberler ilginizi çekebilir