Windows 10 Mobile Çok Yakında Geliyor

Microsoft'un bugünkü etkinliğinde önemli yer tutması beklenen yeni mobil işletim sistemi Windows 10 Mobile çok yakında geliyor ... Kaynaklar, önizleme geliş tarihi olarak Şubat ayını işaret ediyor.
21 Ocak 2015 18:08
Windows 10 Mobile Çok Yakında Geliyor
Microsoft'un bugün gerçekleşecek etkinliği öncesi son dedikodular ortaya çıkmaya başladı. Windows 10 işletim sisteminin hem masaüstü, hem mobil sürümü hakkında daha fazla detay açıklanması beklenen etkinlik öncesi iddialar da devam ediyor.
 
 
Şirkete yakın kaynaklar açıkladı
 
Neowin.net sitesinin son haberine göre, Windows Phone ve Windows RT'nin yerini alacak Windows 10 mobil sürümü çok yakında ortaya çıkabilir. Microsoft'a yakın gazetecilerden Mary Jo Foley'in verdiği bilgilere göre, önizleme sürümünü Şubat ayından önce beklememek gerekiyor. Joe'nin sağlam kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre, sürümün geliş tarihi Şubat ayı olacak.
 
 
Windows 10 mobil sürümü nasıl isimlendirilecek?
 
İşletim sisteminin Windows 10 Mobile olarak adlandırılıp adlandırılmayacağı da henüz belirsiz. Kuşkusuz yeni sistemin adı da, Microsoft'un "tek işletim sistemi, tek platform" anlayışına göre şekillenecek. Windows 10'un masaüstü sürümünün önizlemesi hakkında ise henüz bir detay bulunmuyor. Bakalım Microsoft özel etkinliğinde, işletim sistemlerinin geliş tarihleri hakkında detay verecek mi?
638255
Bu haberler ilginizi çekebilir