Windows 10 Mobile Bekleyenlere Kötü Haber

Microsoft, Windows 10'u yaz aylarında PC'ler ile buluşturacak. Ancak aynı durum Windows 10 Mobile sürümünü bekleyenler için geçerli değil. Tüm detaylar bu haberde!
02 Mayıs 2015 15:01
Windows 10 Mobile Bekleyenlere Kötü Haber
Uzun zamandır pek çok çalışma ile ekosisteminde büyük yenilikler gerçekleştiren Microsoft, Windows 10 ile büyük bir devrim gerçekleştiriyor.
 
 
Bugüne kadar ayrı işletim sistemleri ile çalışan akıllı telefonlar ve bilgisayarlar, bundan sonra aynı işletim sistemine sahip olacak. Windows 10 ile Microsoft'un attığı bu adımla birlikte, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarda aynı uygulamaları kullanabileceğiz.
 
Bugün ise bilgisayarlar için Windows 10'u bu yaz yayınlayacak olan Microsoft'un, akıllı telefon cephesinde bekleme kararı aldığı açıklandı.
 
Windows 10'lu telefonlar yazdan sonra piyasada olacak
 
Yapılan açıklamaya göre PC için denemeler uzun süredir devam ederken, akıllı telefonlarda en iyi deneyimi sunacak Windows 10, halen hazır değil. Yani Microsoft bu açıklamaya göre, bir süre daha akıllı telefonlar için teknik önizleme sürümleri yayınlanılarak, tüm hataları ortadan kaldıracak.
 
Buna göre bu yaz Windows 10'lu akıllı telefonlar göremeyeceğiz. Fakat, yaz sonundan itibaren Microsoft, Windows 10'lu akıllı telefonlar duyurabilir.
 
Özel bir etkinlik yapılabilir
 
Büyük haber kaynakları ise, Microsoft'un büyük etkinlik ile yeni bir Surface modeli, yeni akıllı telefonlar ve çok daha fazla ürününü duyurabileceğini belirtiyor. Ayrıca Microsoft'un Windows 10'lu akıllı telefonunu IFA 2015'te duyurabileceği de konuşuluyor. Bakalım Microsoft'un sıradaki adımı ne olacak?
shiftdelete
459768
Bu haberler ilginizi çekebilir