Windows 10 İnterneti Kötü Etkileyecek!

Microsoft’un Windows 10 güncellemesi, internet trafiğinde aşırı yüklenmeye neden olup çeşitli çökmeler yaşanmasına ortam oluşturabilir... Detaylar haberimizde.
30 Temmuz 2015 01:28
Windows 10 İnterneti Kötü Etkileyecek!
Microsoft’un Windows 10’u yayınlamasının ardından bütün dünyada Windows 10 çılgınlığı başladı. Ancak bu çılgınlık furyasıyla beraber internet altyapılarındaki sıkıntılar sebebiyle akıllara “İnternetin çökme ihtimali var mı?” sorusu geliyor.
 
Peki, Windows 10 İnterneti Neden Çökertebilir?
 
Kullanıcıların bir an önce Windows 10’a kavuşmak için yükleme konusunda aceleci olmaları internette anlık olarak normalden çok daha yüksek veri transferine sebep oluyor. Yani bu çılgınlık internet altyapısının büyük bir bölümünün bir anda Windows 10 için kullanılmasına sebep oluyor. 
 
Gece saatlerinde Windows 10’un yayınlanmasıyla beraber saniyede 10 terabaytlık bir trafik artışı meydana geldi. Bu miktarın Apple’ın lansmanlarındaki ortalama saniyede 2 terabaytlık trafik artışına göre çok yüksek bir değer olduğu görülüyor.
 
Microsoft, kullanıcıların bir problemle karşılaşmadan Windows 10 yükseltmesini rahat bir şekilde yapabilmesi için bir dizi önlem aldı. Bu önlemlerin en başında kendi içerik dağıtımı ağını saniyede 40 terabayt transfer yapabilecek bir seviyeye getirmesi oldu. Bunun da yetersiz olabileceğini düşünen Microsoft, başka firmalardan da altyapı hizmeti desteği alarak kusursuz bir geçiş için sağlam bir zemin hazırlamış oldu. 
 
Microsoft bu konuda yeterli önlemi almış gibi gözükse de Windows 10 yükseltmesinin bazı bölgelerdeki internet servis sağlayıcılarının kapasitelerini doldurması ister istemez bu bölgelerdeki kullanıcıların internet erişiminde sıkıntılara sebep olabilir. Bakalım kullanıcılar bu sorunlarla karşılaşmadan rahat bir Windows 10 yükseltmesi yapabilecekler mi?
shiftdelete
791592
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama