Windows 10 ile Birlikte Uygulama Mağazası da Değişecek

Windows'un uygulama sorunu sonunda çözülüyor. Son gelen haberlere göre, Windows 10 ile Birlikte Uygulama Mağazası da Değişecek ve Android, iOS uygulamaları da kullanılabilir hale gelecek!
29 Nisan 2015 21:41
Windows 10 ile Birlikte Uygulama Mağazası da Değişecek
Microsoft'un en büyük derdi haline dönüşen uygulama sorunu, artık çözülüyor. Bugün gerçekleşen Build 2015 konferansında yapılan açıklamaların gösterdiği üzere, artık Android ve iOS için geliştirilen tüm uygulamaları Windows 10'da da görme şansımız var. Tabi bunun için geliştiricilerin bir takım çalışmalar yapması gerekiyor.
 
 
Android ve iOS uygulamaları Windows 10'a geliyor!
 
Build 2015'te yapılan açıklamalara göre Microsoft, Visual Studio yazılımına birtakım yeni araçlar getirdi. Bu araçların amacı, geliştiricilere daha kolay uygulama portlama imkanı sunmak.
 
Visual Studio'ya gelen yeni araçlarla birlikte yapılan açıklamalara göre Objective C yani iOS ve Java yani Android dilleri ile geliştirilen uygulamalar, kolaylıkla Windows 10 cihazlarda kullanılabilecek şekilde portlanabilecek.
 
Candy Crush Saga örnek gösterildi
 
Bu çalışmanın en büyük örneği olarakta King'in geliştirdiği Candy Crush Saga uygulaması gösteriliyor. Windows Phone için yayınlanan oyun aslında iOS için geliştirilen Candy Crush Saga oyununun portlanmış hali.
 
Uzun zamandır yayında olan Candy Crush Saga, aldığı 4.5 yıldız ile diğer sistemlerden uygulama portlamanın başarı getirebileceğini kanıtlıyor.
 
Microsoft'un attığı bu adımdan sonra, şimdi de işler geliştiricilere düşüyor. Bakalım Android ve iOS'te uygulamaları olan geliştiriciler, işleri bu kadar kolaylaştıktan sonra, uygulamalarını Windows 10'a getirecek mi?
shiftdelete
671061
Bu haberler ilginizi çekebilir