Vivo X5 Max Teknik Özellikleri ve Resmi Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Dünyanın en ince akıllı telefonu Vivo X5 Max’ın resmi tanıtımına çok az vakit kaldı. Vivo X5 Max teknik özellikleri ve resmi tanıtım tarihi belli oldu ...
12 Kasım 2014 23:43
Vivo X5 Max Teknik Özellikleri ve Resmi Tanıtım Tarihi Belli Oldu
Çin, dünyanın en ince akıllı telefonlarından bazılarını üreten markalara ev sahipliği yapıyor. OPPO, Vivo ve Gionee gibi markalar, incelikte rakip tanımayan ürünlerle dünyayı ve bizleri kıskandırıyorlar. Vivo X5 Max da, yalnızca 4,75 mm kalınlıktaki gövdesi ile rekortmenlik peşinde koşan Çinli Android akıllı telefonlardan biri.
 
 
Geçtiğimiz haftalarda, OPPO R5‘in kısacık bir süre boyunca bile olsa incelik kulvarında birinciliği elde ettiğine şahit olmuştuk. Metal ve cam ile donatılan R5, Full HD kalitesindeki dev bir AMOLED ekranı, şişkin bir bataryayı ve orta sınıf bir işlemciyi, 4,85 mm’lik bir kalınlıkta sunmasıyla dikkat çekiyordu.
 
OPPO R5′in geliştiricilerinin hevesini kursağında bırakan bir açıklama ise, Vivo’dan gelmişti. Vivo X5 Max teknik özellikleri, 5,5 inç’lik 1080p çözünürlüklü 5,5 inç AMOLED kapasitif dokunmatik ekran, sekiz çekirdekli 1,7 GHz MediaTek çipset, 2 GB RAM RAM gibi orta sınıf akıllı telefonlarda rastlamaya alıştığımız seviyedeydi. Gorilla Glass 3 koruma camının ardında, 5 megapiksellik bir özçekim kamerası ve arka panelinde 13 megapiksellik bir dijital lens barındıran cihaz, metalden oluşan gövdesiyle, yurdumuzda satılan üst düzey akıllı telefonlardan hiçbir eksiği olmamasına rağmen, incelikte Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek kadar iddialıydı.
 
Bugün, Vivo’nun paylaştığı bir sosyal medya iletisi, beklenen akıllı telefonun varlığını resmi olarak onaylıyor ve cihazın tanıtım etkinliğinin önümüzde ki ay gerçekleşeceğini ortaya koyuyor.
 
Vivo X5 Max, akıllı telefon dünyasının önde gelen markalarını zorlayacak kalitede bir cihaz ve Android üreticilerinin incelik yarışına çok geçmeden katılmalarına kesin gözüyle bakıyoruz. QHD ekran çözünürlüğüne geçerek, Samsung, LG, Sony ve HTC gibi ünlü markalara çalım atmayı başaran Çinliler, Android cihazların fazlasıyla incelmesine de yol açaçaklar gibi görünüyor.
shiftdelete
345890
Bu haberler ilginizi çekebilir