Tablet Dünyası

 • iPad Pronun Yeni Reklamları Yayınlandı!
  iPad Pro'nun Yeni Reklamları Yayınlandı!
  Ne zaman çıkacağı kesinleşmeyen, Apple'ın yeni nesil tableti iPad Pro için iki yeni reklam filmi yayınlandı. İlk reklam filminde not alma ve ses kaydetme özelliği, ikinci reklamda ise iPad'in notbook ve masaüstü bilgisayarların yerini alacağı vurgulanmış.
 • iPad Air 2den Müzikseverleri Heyecanlandıran Reklam
  iPad Air 2’den Müzikseverleri Heyecanlandıran Reklam
  Müzik sektöründeki girişimleri ile sık sık gündeme gelen Apple geçtiğimiz gün Los Angeles’da düzenlenen 57’nci Grammy ödülleri yayınında iPad Air 2’nin müzik temalı reklam filmini yayınladı. Reklam filminde Elliphant’ın All Or Nothing şarkısınının GarageBand, iMPC Pro, NanoStudio ve Serato Remote remixlendiği anlatılıyor. App Store’da bulunan müzik uygulamaları sayesinde amatör müzik grupları ortaya inanılmaz şarkılar çıkartabiliyor...
 • iPad ile 3D Tarama Yapmak
  iPad ile 3D Tarama Yapmak
  Özellikle 3D yazıcı modellerinin satın alınabilir fiyatlara inmesiyle birlikte 3D tarama teknolojilerine olan ilgi arttı. Itseez3D firması, geliştirdiği yeni yazılım ile bu imkanları iPad ekranına taşıyacak kadar basitleştirmiş durumda. Yazılım, Occipital firmasının Structure Sensor adlı özel kamerasıyla birlikte kullanıldığında, iPad ile 3D tarama yapmanıza imkan tanıyor. Üstelik taramalar bir insanın tüm vücudunu detaylı şekilde bilgisayar ortamına aktarabileceğiniz kadar başarılı.
 • Sonynin CES 2015 Fragmanı Kafa Karıştırdı
  Sony’nin CES 2015 Fragmanı Kafa Karıştırdı
  Sony, CES 2015 fuarında tanıtacağı ürünleri içermeyen, hatta ve hatta neredeyse hiçbir somut detay barındırmayan bir fragman yayımladı. Japon teknoloji devinin bugün yayımladığı fragmanda paylaşılan görüntüler arasında seçebildiğimiz tek elektronik aygıt, incecik ve siyah bir üründen ibaretti. Yan tutulduğu için akıllı telefon mu yoksa tablet mi olduğunu ayırt edemediğimiz cihazın haricindeki ayrıntılar, tam bir muamma niteliğinde.
 • Gresso Regal Lüks Akıllı Telefon
  Gresso Regal Lüks Akıllı Telefon
  Titanyum alaşımlı gövdesiyle adeta bir sağlamlık abidesi haline gelen Regal telefonların üst seviye modellerinde sarı ve beyaz altın kullanılacağı da söyleniyordu. Serinin giriş modeli Regal R1, titanyum kasası ve titanyumdan üretilme logosu ile 3.000 $ fiyat etiketi taşıyor. 5000 $’dan satılan Regal R2’nin Gresso amblemi beyaz altından üretilirken, aynı fiyattaki Regal R3’ünki ise sarı altından oluşuyor.
 • iPadi İkinci Ekran Olarak Kullanın
  iPad'i İkinci Ekran Olarak Kullanın
  Duet Display adlı uygulama ile iPad'ler artık Macbook'lar ya da iMac'ler için ikinci ekran olarak kullanılabiliyor. Her ne kadar bu amaca hizmet eden çeşitli uygulamalar daha önce de ortaya çıkmış olsa da, gecikme sorunun nedeniyle işlevsel bir kullanım sunmayı başaramamıştı. Duet Display uygulaması sıfır gecikme ile Mac ekranındaki görüntüyü iPad ekranına aktarabiliyor, ekranlar arasında pencere paylaşımı yapabiliyor.
 • Cortana Bu Sefer de Windows 10da Gözüktü
  Cortana Bu Sefer de Windows 10'da Gözüktü
  İlk olarak Windows Phone cihazlarında kullanıma sunulan ve Türkiye’de aktif kullanımı bulunmayan dijital sesli asistan Cortana'nın Windows 10'da çalışır halde gösterilmesi. Windows Phone versiyonundaki bir çok özelliği Windows 10 içinde bünyesinde barındıran dijital asistan Cortana, anımsatıcılar, kişilerin telefon numaralarını çevirme, konum ve haritalandırma, uygulamaları başlatma ve hava durumu bilgilerini kontrol etme gibi işlevleri yerine getirebiliyor.
 • Project Tango Geliştirici Kiti
  Project Tango Geliştirici Kiti
  Google’ın üç boyutlu mekan algılayan tableti Project Tango geliştiriciler için Google Play’de satışa sunuldu! Akıllı telefon kameralarının tek mercekle yetinemediği bu dönemde, HTC Duo Camera gibi çift lensli modüllerin bile, Android cihazlarda boy gösterdiklerine şahit oluyoruz. Android platformunu bir hamur gibi şekillendiren ve vizyonu doğrultusunda şekillendiren Google da, üç boyutlu haritalama yapabilen ve derinlik algısını vurgulayan Project Tango ile, mobil kameralar evrimleşecek.
 • iPad Air 2de İşkence Testlerinden Nasibini Aldı!
  iPad Air 2'de İşkence Testlerinden Nasibini Aldı!
  Son aylarda popüler olmaya başlayan ve dikkat çeken her cihaza uygulanan işkence testleri, iPad Air 2’ye de uygulandı. iPhone 6 Plus’ı likit nitrojene sokan, uçaktan atan, güçlü patlayıcılar ile patlatan ve yüksek kalibreli silahlar ile vuran RatedRR ekibi, benzer testleri iPad Air 2’ye de uyguladı. Açıkça söylemek gerekirse kim neden iPad’ini silahla vurmak ya da likit nitrojene sokmak ister bilemiyorum ama bu adamlar bunu yapıyor. İşin garip tarafı ise bu testler çok büyük ilgi görüyor.
 • Haftanın Uygulamarından: Camera51
  Haftanın Uygulamarından: Camera51
  Camera51 adlı yeni bir Android uygulaması, Google Play Store’daki yerini aldı. Bu uygulama, fotoğraf çekerken doğru şekilde ‘ortalayabilmekte’ sorun yaşayanlar için ideal…
 • Neden En Verimlisi Tablet Surface Pro 3? (Reklam)
  Neden En Verimlisi Tablet Surface Pro 3? (Reklam)
  Surface Pro 3, Microsoft'a göre tablet bilgisayarlar arasındaki en üretken cihaz olma özelliğini taşıyor. Şirketin önemli rakipleri arasında yer alan Apple ise geçtiğimiz akşam iPad Air 2 ve iPad mini 3'ü, dünyanın mevcut en ince tabletini (6.1 mm) tanıttı. Gözlerin direkt olarak Apple'a kayacağını bilen Microsoft durumdan faydalanmak istedi ve Surface Pro 3 adlı tablet bilgisayarının dünyanın en verimli, en üretken cihazı olduğunu açıklayan bir reklam filmi paylaştı.
 • Googledan Yeni Android Reklamı - 3
  Google'dan Yeni Android Reklamı - 3
  Google, yaklaşan yeni Nexus tanıtımından önce 3 yeni reklam filmi yayınladı. 3 reklamda da vurgulanan "Birlikte ol. Aynı olma." sloganının Android'in yeni sloganı olması beklenirken, Google bu mesajı izleyicilere eğlenceli animasyon karakterleri ile iletiyor. Google'ın yeni reklamlarında farklı cihaz üreticilerinin olduğunu ancak tüm cihazların Android ile çalıştığını belirtiyor.
 • Googledan Yeni Android Reklamı - 2
  Google'dan Yeni Android Reklamı - 2
  Google, yaklaşan yeni Nexus tanıtımından önce 3 yeni reklam filmi yayınladı. 3 reklamda da vurgulanan "Birlikte ol. Aynı olma." sloganının Android'in yeni sloganı olması beklenirken, Google bu mesajı izleyicilere eğlenceli animasyon karakterleri ile iletiyor. Google'ın yeni reklamlarında farklı cihaz üreticilerinin olduğunu ancak tüm cihazların Android ile çalıştığını belirtiyor.
 • Googledan Yeni Android Reklamı - 1
  Google'dan Yeni Android Reklamı - 1
  Google, yaklaşan yeni Nexus tanıtımından önce 3 yeni reklam filmi yayınladı. 3 reklamda da vurgulanan "Birlikte ol. Aynı olma." sloganının Android'in yeni sloganı olması beklenirken, Google bu mesajı izleyicilere eğlenceli animasyon karakterleri ile iletiyor. Google'ın yeni reklamlarında farklı cihaz üreticilerinin olduğunu ancak tüm cihazların Android ile çalıştığını belirtiyor.
 • Bir Lenovo Yoga 3 Pro Herşeye Yeter (Reklam)
  Bir Lenovo Yoga 3 Pro Herşeye Yeter (Reklam)
  Tabletlerin yavaş yavaş klasik bilgisayarların ve hatta notebook’ların yerini aldığı bilinen bir gerçek. Zaten bilgisayar ve notebook satışlarının düşüş içinde olmasına karşın tablet satışlarının her geçen gün artması da bu durumun bir göstergesi. Ancak tabletlerin en büyük dezavantajı, henüz çok güçlü olmamaları. Yani daha çok günlük işler için uygun birer cihaz görünümündeler. Bununla birlikte yeni nesil tabletlerle bu algı da kırılıyor. Tıpkı Lenovo Yoga 3 Pro‘da olduğu gibi.
 • iPhone 5S vs iPhone 6 Plus Wi-Fi Testi
  iPhone 5S vs iPhone 6 Plus Wi-Fi Testi
  iPhone 5S ile iPhone 6 Plus, Wi-Fi hız testinde kapıştı. 802.11n standardıyla 802.11ac standardı arasındaki hız performansını olabilecek en basit şekilde görmek ister misiniz? iClarified’ın yaptığı kısacık performans testi, iPhone 5S ile iPhone 6 Plus‘ın Wi-Fi bağlantı performansı arasındaki uçuk farkı ortaya koydu. Apple’ın yaptığı sunumda Wi-Fi hızı önemle vurgulanan iPhone 6 Plus, tabiri caizse iPhone 5S’i yerle bir etti. Aradaki fark gerçekten de kayda değer oldu.
 • Samsung, yeni tabletleri için tanıtım videosu yayınladı
  Samsung, yeni tabletleri için tanıtım videosu yayınladı
  Samsung, AMOLED ekranlı 8.4 inç ve 10.5 inçlik yeni tabletlerini 12 Haziran'da New York'da basına tanıtmaya hazırlanıyor. Tabletlerin şu ana kadar sızan detaylarını belirtmemiz gerekirse; 8.4 inç ve 10.5 inç ekrana sahip iki farklı boyutta gelecek modellerde 2560x1600 piksel çözünürlükte AMOLED ekran yer alıyor. Exynos 5420 yongasetinin, 3GB RAM'in bulunduğu tabletlerde microSD kart ile arttırılabilir 32GB dahili depolama yer alıyor.
 • Çığır açan bilgisayar; Macintosh, 30 yaşında
  Çığır açan bilgisayar; Macintosh, 30 yaşında
  Macintosh, belki on milyonlara ulaşmadı ancak tüm insanların teknoloji ve bilgiye erişim hakkı olduğunu ortaya koyan devrimsel bir cihaz olarak tarihe geçti. Bilgisayarı herkese ulaşılabilir kılan; fareyi ve grafiksel arayüzü bilgisayarlarla buluşturan Macintosh'u geliştiren tüm Apple mühendislerine şükran borçluyuz.
 • Mobil cihazınızı gözünüzle kontrol edeceksiniz
  Mobil cihazınızı gözünüzle kontrol edeceksiniz
  Bu uygulama sayesinde mobil cihazları artık yüz ve göz hareketlerinizle kontrol edebileceksiniz! İsrailli start-up şirket Umoove, kullanıcıların mobil bazlı bir teknoloji ile ekranı gözleriyle hareket ettirebilecekleri bir uygulama geliştirdi. Artık oyun oynarken oyun içinde göz hareketlerinizle uçan bir kahraman olabileceksiniz!
 • iPad Airın yeni reklamında incelik, yetenek ve güç vurgusu
  iPad Air'ın yeni reklamında incelik, yetenek ve güç vurgusu
  Bir önceki nesile göre \%20 daha ince ve yaklaşık 210 gram daha hafif olan kasası ve sahip olduğu güçlü işlem yeteneğiyle öne çıkan iPad Air'ın ilk reklamı yayınlandı. Apple'ın ilk olarak dünkü etkinlikte gösterdiği reklamda iPad'in bugüne kadar yaptıkları sözsel olarak hayat bulurken, iPad Air'in bir kurşun kalemden daha ince olduğu vurgulanmış.
 • Samsung Galaxy Gear reklamı çok iddialı
  Samsung Galaxy Gear reklamı çok iddialı
  Amerika'da NFL oyunları esnasında ekranlara gelen tanıtım videolarında Samsung, geçmişten bugüne ekranların en popüler teknolojik saatlerini bizlere hatırlatıyor ve "hayaldi gerçek oldu" cümlesiyle en son sahnede de Galaxy Gear'ı sunuyor.
 • Samsungun yeni reklam yüzü LeBron James oldu
  Samsung'un yeni reklam yüzü LeBron James oldu
  Yakın zamanda NBA ile anlaştığı ortaya çıkan Samsung, bu kapsamdaki ilk reklamını da sezonun açılış maçı olan Miami Heat-Chicago Bulls karşılaşmasında yayınladı. Milyonlara ulaşan reklamın yıldızı ise MVP'li LeBron James'di. 2 dakikalık özel reklam, LeBron James'in Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 2014 Edition ile yaşadığı maceraları konu alıyor.
 • İşte gelecekteki teknoloji
  İşte gelecekteki teknoloji
  Gelecekte bizi ne gibi teknoloji araçları bekliyor? Sorumuzun cevabı videoda