VERTU Signature Touch tanıtıldı

Vertu firması, Signature Touch adlı yeni akıllı telefonunu Türkiye için resmi olarak tanıttı. Detaylı bir basın bülteniyle tüm özellikleri açıklanan Vertu Signature Touch, kişisel teknolojide gelinen son nokta olarak nitelendiriliyor. Bu lüks akıllı telefonun sizlere ne gibi imkanlar sunabileceğini merak ediyorsanız, ilgili basın bülteni karşınızda...
05 Ağustos 2014 12:11
VERTU Signature Touch tanıtıldı
Vertu Signature Touch
 
Signature Touch, lüks cep telefonu üreticisi Vertu’dan yeni yüksek performanslı akıllı telefondur. Signature Touch sınıfında en iyi teknoloji ile 5. Kalite titanyum ve el yapımı dana derisi dâhil üstün nitelikli el işi malzemeleri harmanlar. Vertu’nun zirvesindeki akıllı telefon modelidir ve Dolby® Digital Plus gerçek çok hoparlörlü ses düzeneği ile Hasselblad onaylı görüntüleme dâhil şirketin tüm deneyim yelpazesi yanında Dedicated Concierge, Vertu LIFE ve Vertu CERTAINTY paketlerinden oluşan Vertu’nun tüm hizmet yelpazesini birleştirir.
 
Çarpıcı tasarımı, yükseltilmiş seramik yastığı ve güçlü V formları gibi klasik Vertu tasarım öğelerini sergilemektedir; bu süslemeler telefonu diğer ana akım üreticilerinden ayırır.
 
El işçiliği ve mükemmel bir şekilde seçilmiş malzemelere bağlılığımız mükemmel bir şekilde dikilmiş dana derisi ve ustalıkla parlatılmış ve fırçalanmış titanyum kaplama ile eşit derecede iyi bir şekilde gösterilmiştir. Signature Touch, seçkin bir işletim elde etmek için en son yazılı ve bileşenleri kullanan güçlü bir akıllı telefondur.
 
Tasarım
 
Signature Touch, daha ince, daha kusursuz ve modern bir cihaz yaratırken Vertu tasarım dilinin bilinen esasları üzerine oturmuştur. Şirketin kendine has özelliği olan seramik yastıkla birlikte dinamik ögeleri birleştiren Signature Touch markanın görüntüsel konumuna katkıda bulunmaktadır. Ahizenin güçlü, erkeksi modeli, ince profilin önemi nedeniyle hem fırçalanmış hem de parlatılmış son dokunuşları kullanan 5. kalite titanyum kaplama ile vurgulanmıştır.
 
 
Signature Touch telefonunun 4.7” yüksek çözünürlüklü ekranı, 5. Kuşak, 118 karat, 5,1 inç yekpare safir kristal parçası ile korunur. Vertu, lüks modeller için 90’ların sonundan itibaren safir kullanmaktadır ve bu hassas uygulama için sürekli teknolojiyi geliştirmiştir. Geliştirme, kesme, parlatma ve birleştirme konularındaki on yıldan daha uzun süreli deneyimi ile Vertu cep telefonlarında safir kristal ekran teknolojisinin önde gelen uzmanı olmuştur. Elmastan farksız şekilde geçirimsiz yekpare safir kristal güçlü, son derece çizik dirençli ve optik olarak mükemmeldir. Telefonun 4,7 inç HD ekranının üstüne kaplanan safir kristal ekran çok tabakalı kaplama ile yansımanın azalması amaçlanarak üretilmiştir.
 
Vert’nun Kreatif Direktörü, Ignacio Germade “Signature Touch’ın olağanüstü nitelikleri, görünür biçimde Vertu olan klasik şıklığına modern ve cüretli bir yaklaşımla onun tasarımında yansıtılmıştır. Mükemmel bir şekilde birleştirilen titanyum ve el işi deri ile değerine değer katılan modeli bilinçli olarak erkeksidir. Claret (Koyu kırmızı), Seaspray (Mavi), Damson (Mürdüm Eriği), Navy (Koyu Mavi) ve Jet Blac (Kuzguni Siyah) renklerinin de bulunduğu seçkin renk paletiyle bu yelpazeyi daha da çekici kılmıştır. Signature Touch tasarımı markamızın mirasından yararlanmıştır; Vertu on yıldan daha uzun bir süredir lüks cep telefonları tasarlamaktadır ve benzersiz görsel dilimiz şimdi özgün, model, kalite ve ustalığın global ifadesi olarak anında tanınmaktadır.” dedi.
 
Signature Touch sekiz ürün biçiminde ve beş renkle tasarlandı: Jet Calf, Claret Calf, Pure Jet, Pure Jet Red Gold Mixed Metals, Seaspray Lizard, Damson Lizard, Pure Navy Lizard ve Jet Alligator. Muhafazalarını, bütünleyici malzeme ve renkte üç farklı tasarımda bulabilirsiniz.
 
Performansı
 
Signature Touch, ince profilinde bir dizi özellik barındıran güçlü, modern bir akıllı telefondur. Akustik Dolby Digital Plus gerçek çok hoparlörlü ses ve stereo hoparlörü ön plana çıkarır. Bu ses senfonisi, 4,7 inç ekran için en yüksek çözünürlüğe sahip tam bir HD 473dpi ekran ile eşleştirilir. Telefonda konuşma kalitesi ses kesme uplink ve downlink ile sağlanır ve Qualcomm® Snapdragon™ 2.3GHz Dört çekirdekli işlemci baş döndürücü bir hız sağlar.
 
Akıllı telefon deneyiminin ayrılmaz bir parçası olan görüntü için Vertu, dünyanın en tanınmış fotoğraf markası Hasselblad ile Signature Touch üstündeki kameranın mükemmel ayarını elde etmek üzere çalıştı.
 
 
Signature Touch, dünyanın neresinde olursanız olun bulunduğunuz bölge için Signature Touch’ın en uygun düzeneğe sahip olmasını sağlamak için çalışan araştırma ve geliştirme ekibiyle Vertu’nun ‘bir dünya markası’ olması inancıyla tasarlandı. Vertu’nun Araştırma ve Geliştirme müdürü, Neil Hopper “Cep telefonlarının çoğu kutularından çıktıklarında sadece satış bölgelerine uyumludur ve bu nedenle seyahatlerinizde diğer bölgelerde etkin bir biçimde çalışmazlar. Vertu kullanıcıları kelimenin tam anlamıyla globaldir; sonuç olarak, biz de müşterilerimizin dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar mükemmel çağrı kalitesinden yararlanmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Bunu, en son 4G dâhil olmak üzere piyasada mevcut diğer bütün telefonlardan daha geniş bir bant aralığını kapsayarak sağlıyoruz. Müşterilerimiz nereye seyahat ediyorsa etsin Signature Touch sayesinde mükemmel bir kapsama alanının tadını çıkarır.” diye belirtti.
 
Dünya genelindeki bu mükemmel hizmet, tek global müşteri ortaklığı bizimle olan Ipass tarafından sunulan global Wi-Fi erişimi sayesinde sağlanmaktadır.
 
Gerçek ses ve görüntü kalitesinin yanında Signature Touch kablosuz şarj, NFC ve son Google Android 4.4™ (KitKat) yazılımını sunar. Bu sürüm sonunda tam bir teknik spesifikasyon eklenmiştir.
 
Hizmetler
 
Vertu, Signature Touch ürününün piyasaya sürülmesi ile dünyaca tanınan hizmetlerini yeniden başlatmıştır ve şirketin zirvedeki akıllı telefonu tüm ayrıcalık ve hizmetler yelpazesine erişebilmektedir.
 
Vertu Concierge, tüm Signature Touch müşterilerine açıktır ve en üst Özel Hizmet düzeyini barındırır. Müşteriler tek başvuru noktasından başvurularını yapabilirler. Tüm konularda haftanın yedi günü zahmetsiz bir hizmet sunan ve tüm konularda yardımcı olabilen Vertu’dan Dedicated Concierge ile kullanıcıya özel sofistike ve öğrenebilen bir sistem kurulmuştur; kullanıcı sistemi kullandıkça kendi ihtiyaçlarına gittikçe daha uygun bir hal alır.
 
Kişiye özel teknolojinin vardığı son noktadır.
 
Vertu LIFE müşterilerine cihazlarından doğrudan ulaşabilecekleri seçkin ayrıcalıklardan kişiye özel bir seçki ve elit etkinliklere sınırsız erişim sunar. Dünya genelinde Özel Üye Kulüplerine ücretsiz giriş, davetiyeli etkinliklere giriş ve kapalı kapı alışveriş imkânları özellikleri sağlar.
 
Vertu CERTAINTY sınıfındaki en iyi teknoloji ve uzman ortaklar aracılığıyla müşterisini, Vertu telefonunu ve verilerini korur. Buna Silent Circle ortaklığında sunulan sesli görüşmeler, mesaj ve videolardan oluşan şifreli iletişim dâhildir. Kaspersky tarafından sağlanan hırsızlık önleme sistemi ile anti-virüs sisteminin yanında iPass tarafından sağlanan global Wi-Fi erişimi de vardır.
 
 
Vertu daha 1998 yılında lüks telefon konsepti üzerinde çalışmaya başlamış ve sadece dört yıl içinde İngiltere Hampshire’de bulunan genel merkezinden ilk ürünü olan Signature’u sevk etmiştir. Bugün Vertu geniş bir ürün yelpazesiyle – Vertu Signature, Vertu Signature Touch ve Vertu Constellation – öncülüğünü yaptığı pazarın hala lideridir. Ürün yelpazesinde yer alan her ürün el işçiliği ve malzemeler, özgün tasarım, en son teknoloji ve seçkin hizmetlerden oluşan rakipsiz bir sinerji sunmaktadır.
 
Vertu Signature Touch
 
FİZİKİ SPESİFİKASYON
 
Uzunluk: 145 mm, Genişlik: 69 mm, Derinlik: 10,65 mm
 
Ağırlık: 192 g
 
HİZMETLER
 
Vertu LIFE.  Vertu CERTAINTY. Vertu Concierge
 
TEKNİK SPESİFİKASYON
 
İŞLETİM SİSTEMİ
 
Android™ 4.4 (KitKat)
 
DONANIM ÖZELLİKLERİ
 
Qualcomm® Snapdragon™ 2.3GHz Dört çekirdekli işlemci
 
4.7” 1080p, safir Kristal ile korunan 473dp ile parlak, yüksek kontrastlı ekran
 
13 MP ana kamera, otomatik odaklamalı ve çift LED flaşlı
 
2.1MP Skype™ uyumlu ön kamera
 
64GB iç bellek
 
Dolby® Digital Plus gerçek çok hoparlörlü ses düzeneği şifre çözme desteği ile Stereo High-fidelity 11mm x 15mm hoparlör
 
GPS + Pusula
 
Oryantasyon ve oyun oynamak için jiroskop ve akselerometre
 
Qi Uyumlu Kablosuz Şarj
 
Pil:
 
İç 2275mAh Li-iyon
 
Konuşma süresi: 15 saat 30 dakikaya kadar (WCDMA)
 
Yedek: 380 saate kadar
 
BAĞLANIRLIK
 
Quadband GSM 850/900/1800/1900 MHz
 
WCDMA Bantı I, II, IV, V, VIII
 
LTE Bantı 1-5,7,8,17,20 & 25
 
DC-HSPA+ Sürüm 8, Cat24, 42Mb/s Downlink, Cat6 5.76Mb/s Uplink
 
LTE FDD Cat4,150Mb/s Downlink, 50Mb/s Uplink
 
Çift bant WLAN 802.11 a,b,g,n,ac inc. WAPI PRC
 
MicroAB USB sistemi konektörü, USB ile İş başında destek
 
3.5mm ses soketi
 
Bluetooth® v4.0 + LE
 
CSR aptX® yüksek kaliteli şifreli ses desteği
 
NFC dahil destek, gömülü ve SIM tabanlı güvenlik elemanları için destek
 
WiFi hotspot (tethering ve portative hotspot)
 
UYGULAMALAR
 
Vertu uygulamaları†, Life, Certainty dahil, Önerilen uygulama ve Uzaktan yardım
 
Google Mobile hizmetleri#, Google Play™, Gmail™, Google Chrome™, Google+™, Google Maps™, Google Drive™ cloud storage, YouTube™ ve digger hizmetler dahil.
 
Hesap makinesi, Takvim, Kamera, Saat, Yükleme, email, Galeri, Mesajlaşma, Film Stüdyo, Müzik ‡, Kişiler, Telefon, Ayarlar
 
Seçilmiş Baidu cep telefonu uygulamaları‡ ve AutoNavi Haritaları‡
 
KULLANICI ARAYÜZÜ EKRAN DİLLERİ
 
Arapça, Bahasa Endonezya, Çekçe, İngilizce (İngiltere), İngilize (ABD), Fransızca, Almanya, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, İspanyolca (İspanya), İspanyolca (Amerika), Tayca, Geleneksel Çince (Twn), Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca
 
Bazı özellikler konum, ağ ve/veya hizmete bağlıdır
 
# RoW (Rest of the World) yazılımı
 
‡ China yazılımı
technolabs
91607
Bu haberler ilginizi çekebilir