Uygun Fiyata Tablet: Amazon Kindle Fire HD 6 ve Fire HD 7

Amazonun yeni uygun fiyatlı tabletler tabletleri Kindle Fire HD 6 ve Kindle Fire HD 7 resmiyet kazandı.
20 Eylül 2014 14:17
Uygun Fiyata Tablet: Amazon Kindle Fire HD 6 ve Fire HD 7
Amazon’un duyurusunu yaptığı yeni uygun fiyatlı tabletleri ucuz tablet piyasasını yeniden şekillendirecek gibi gözüküyor. Zira Amazon’un yeni tabletleri farklı renk ve boyut seçeneklerine ek olarak çocuklara özel bir versiyonunun bulunması ile oldukça iddialı.
 
İki farklı ekran seçeneği
 
Amazon’un yeni tabletleri Fire HD 6 ve Fire HD 7, isimlerinden de anlaşılabileceği gibi 6 ve 7 inç büyüklüklere sahip. Amazon yeni tabletlerinde ekran çözünürlüğünü sabit tutarak sadece boyutunu değiştirmeyi tercih etmiş.
 
 
Tabletlerde kullanılan bu ekran 1280 x 800 piksel çözünürlüğe sahip. Kullanılan bu ekran 6 inçlik versiyonda kullanıcıya 252 ppi değerini sunuyorken, 7 inçlik versiyonda bu değer, 216 ppi değerine düşmüş durumda.
 
MediaTek işlemci
 
Şirket yeni uygun fiyatları tabletlerinde işlemci olarak ise MediaTekişlemcilerini kullanmayı tercih etmiş. Şirketin işlemci konusunda iddialı olduğu tabletler ne kadar iyi bir performans sunar bilemiyoruz ancak günümüzdeki uygun fiyatlı tabletlerden daha iyi olacağı kesin diyebiliriz.
 
 
1,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli bu işlemciye ek olarak tablet kullanıcıya 8 veya 16 GB depolama alanı sunuyor. Özellikleri neredeyse aynı olan her iki tablette de 2 Megapiksel arka kamera ve VGA ön kamera kullanılmış. 8 saat kullanım ömrü vaat eden tabletler, Android tabanlı Fire OS 4 işletim sistemini kullanıyorlar.
 
Uygun Fiyat
 
Amazon’un en küçük tableti olan Kindle Fire HD 6 10,7 mm kalınlığa ve290 gram ağırlığa sahipken, Kindle Fire HD 7 modeli ise 10,6 mm kalınlığı337 gram ağırlıkla kullanıcıya sunuyor.
 
Tabletlerin en dikkat çeken yanı ise tabi ki fiyatları. Kindle Fire HD 6′nin 8 GB versiyonu 99 dolar iken, Kindle Fire HD 7′nin 8 GB’lık versiyonun fiyatı ise 139 dolardan satışa sunuldu.
shiftdelete
203398
Bu haberler ilginizi çekebilir