USB Bilgisayar: Chromebit Duyuruldu

Teknoloji devi Google, pek alışık olmadığımız bir konsept olan USB bilgisayarı Chromebit'i ve Chromebook flip modelini duyurdu. Bakalım chromebit nasıl çalışıyor.
01 Nisan 2015 20:12
USB Bilgisayar: Chromebit Duyuruldu
Internet ve teknoloji devi Google, Chrome OS işletim sistemine sahip Chromebook serisini partnerleriyle birlikte geliştirilen yeni modeller ile güncelledi. Asus, Haier, Hisense gibi markaların yeni Chrome OS'lu modelleri hem tasarımları hem de fiyatlarıyla dikkat çekiyor.
 
 
Tam bükülebilir ekran
 
Tayvanlı üretici Asus, Chrome OS dünyasında bir ilke imza attı ve tam çevrilebilir Asus Cromebook Flip modelini geliştirdi. Yeni cihaz her iki tarafa da bakabiecek bir hareket esnekliğine sahip. 11.6 inç ekran ile gelen cihaz üzerinde 4 çekirdekli Quad işlemci, 2 GB bellek, 16 GB dahili hafıza ile geliyor. 
 
 
USB bellek şeklinde PC
 
Asus imzalı bir diğer Chrome OS cihaz ise USB bellek görünümündeki Chromebit. 100 doların altındaki fiyat etiketiyle yaz aylarında raflardaki yerini alacak Chromebit'in sağladığı ne büyük kolaylık istediğiniz monitöre ya da TV'ye bağlayarak erişim sağlamak.
 
Çevrilebilir model bu sonbaharda geliyor
 
Yeni Chromebook modelleri sadece Asus üretimiyle sınırlı değil. Haier ve Hisense firmasının 149 dolar ve daha uygun fiyata Chromebook modelleri de ortaya çıktı. Asus'un Chromebook Flip modeli ise 249 dolardan bu sonbaharda pazara sürülecek.
shiftdelete
311070
Bu haberler ilginizi çekebilir