Toshiba Artık Sadece Kurumsal Pazara PC Üretecek

Önemli bir PC devi, artık çoğumuz için bilgisayar üretmeyeceğini söyleyerek üzen haberi verdi. Toshiba artık sadece kurumsal pazara PC üretecek
23 Eylül 2014 20:33
Toshiba Artık Sadece Kurumsal Pazara PC Üretecek

Toshiba, uzun süredir PC veya tablet pazarındaki satışlardan rahatsızlığını dile getiriyordu. Windows 8.1 sistemli çok sayıda modeli bulunan Toshiba, artık ev kullanıcıları için daha az ürün hazırlayacağını ve firmanın odak noktasını kurumsal pazara çevireceğini açıkladı.

Şirket bu amaç doğrultusunda 900 kişiyi de işten çıkaracak ve yeniden yapılanacak. Toshiba'nın ev kullanıcılarını hedef alan Satellites, Qosmios ve Kirabooks serisinin yanında ayrıca Chromebook bilgisayarları da bulunuyordu.

Toshiba, iş dünyasına odaklanarak satış rakamlarını iki katına çıkarmayı planlıyor. Bu sırada ev müşterisi ürünleri üzerinden çalışan 900 kişiyi işten çıkarması da sene sonunda 184 milyon dolarlık bir masraftan kurtulması anlamına gelecek. Toshiba, ev kullanıcıları pazarını "kar ettirmeyen" bir pazar olarak nitelendiriyor. Toshiba, ev kullanıcıları için ürün geliştirmeye devam edecek ancak bunları kar marjının daha yüksek olduğu gelişmiş/zengin pazarlarda piyasaya sürecek, diğer pazarlara ise ürün vermeyecek.

chip
Etiketler : kurumsal , pc , toshiba
281328
Bu haberler ilginizi çekebilir