Telefonunuzun Kamerasını Makro Lense Çevirin!

Sosyal medyayla birlikte gelişen fotoğraf paylaşma trendi bizi daha yaratıcı fikirler üretmeye zorluyor ve bu da onlardan biri. Evinizde bile rahatça bulabileceğiniz malzemeleri kullananarak cep telefonunuzun kamerasını makro lense çevirebilirsiniz!
21 Temmuz 2015 10:26
Telefonunuzun Kamerasını Makro Lense Çevirin!
Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Ve hepimiz alırken mutlaka telefonun bir özelliğini ön plana çıkararak alıyoruz. Kimisi hızlı bir işlemcisi olsun istiyor, kimisi batarya ömrü uzun gitsin, kimisi de kamerası iyi olsun.
 
 
Bu haberimizdeki olay, önceliği kameraya veren ve telefonu ile iyi fotoğraflar çekmek isteyenlere. Telefon ile fotoğraf çekmek, daha doğrusu fotoğrafın güzelliği, her ne kadar kameranızın kapasitesiyle alakalı olsa da, az biraz da sizin yeteneğinize bağlı. Örneğin küçük cisimleri çekerken, ya da görüntüye derinlik verme gibi girişimlerde bulunurken, kamerayı kullanmayı, yani fotoğraf çekmeyi iyi bilmeniz lazım. işte birazdah anlatacağımız olay sayesinde, telefonunuz ile efsane detaylı fotoğraflar çekebilirsiniz (tabi bu olay genel olarak yüzeyi olan cisimlerde işe yarıyor).
 
Şimdi oldukça basit, hatta elinizde gerekli malzeme varsa bedavaya kurabileceğiniz sistemi anlatıyoruz:
 
 
Önce bir adet lazer bulun. Bildiğiniz şu çocukken birbirimizin korneasını yaktığımız lazerlerden.
 
 
Lazerin içinde bulunan lensi çıkarın.
 
 
Sıradan bir tel tokaya, tıpkı fotoğrafta olduğu gibi lensi yerleştirin.
 
 
Bir bant yardımı ile ucunda lens bulunan tel tokayı, lens tam olarak kameranızın üzerine gelecek şekilde bant ile sabitleyin.
 
 
Böylelikle iPhone kamerasınızı harika bir makro lense çevirdiniz. İşte sonuç;
 
 
webtekno
651392
Bu haberler ilginizi çekebilir