Tayvan'da Çocuklara Tablet Yasağı Geldi

Tayvan'da çocuklara tablet yasağı geldi ... Tayvan'da çocukların PC, tablet gibi cihazları kullanım süresini sınırlayan yasayı genişletildi ve çocuklarının bu cihazları fazladan kullanmasına izin veren ebeveynlere para cezası geldi.
26 Ocak 2015 20:26
Tayvanda Çocuklara Tablet Yasağı Geldi
Playstation 4, xbox one, yeni nesil, özel üretim, kontrolör, dualshock, oyun kolu, altın, 24 Çocukların bilgisayar, tablet, oyun konsolu gibi elektronik cihazları kullanımı her zaman tartışma konusu olmuştur. Bu konuda farklı araştırmalar, farklı uzman görüşleri bulunsa da herkesin üzerinde uzlaşı sağladığı nokta, çocukların elektronik cihazları kullanımında belli bir süre sınırlandırmasının olması gerektiği yönünde.
 
 
Tayvan'da çocukların bilgisayar kullanımına sınırlama
 
Bu konuda yasal zeminde tedbir alan Tavyan ise yaptırımlarını artıracak yeni bir düzenlemeye imza attı. Ülkede hali hazırda geçerli olan ve çocukların elektronik cihaz kullanımına sınırlama getiren yasanın kapsamı genişletildi.
 
 
Sigara, içki ve uyuşturucuya eşit görülüyor
 
Quartz sitesinin haberine göre, çocukların uzun süre ekrana bakmasına izin vererek onların mental ve fiziksel olarak hastalanmasına neden olan ebeveynlere 1600 dolara kadar para cezası verilebilecek. Yasada, aşırı bilgisayar ve benzeri elektronik cihazların kullanımı sigara, içki ve uyuşturucu kullanımı ile eşdeğer tutuluyor. Bakalım Tavyan'ın bu sert hukuksal tedbirleri diğer ülkelere de yayılacak mı?ayar, 24 karat, colorware, kotaku, fiyat, altın kontolör
shiftdelete
796654
Bu haberler ilginizi çekebilir