Tablet Dünyası

 • Yılın ikinci çeyreğinde 55 milyon tablet sevkiyatı gerçekleşti

  Yılın ikinci çeyreğinde 55 milyon tablet sevkiyatı gerçekleşti

  Gelecek yıl itibariyle tablet satışlarının PC satışlarını geçeceği öngörüleri yapılsa da bu yıl tablet pazarında bir durgunluk sözkonusu ve inişli çıkışlı bir grafik yaşanıyor. Yılın ikinci çeyreği itibariyle yapılan analizler de bunun göstergesi.
 • Samsungdan Galaxy Tab S 8.4ün ısıma problemi için açıklama geldi

  Samsung'dan Galaxy Tab S 8.4'ün ısıma problemi için açıklama geldi

  Bir süre önce Rusya'da bir kullanıcının Galaxy Tab S 8.4 tableti aşırı ısınma sorununa maruz kalmış ve sonrasında da arka kapak deforme olmuştu. Benzer şikayetlerin artması üzerine Samsung bir açıklama yapmak durumunda kaldı.
 • Samsungun Super AMOLED tabletleri piyasayı nasıl etkileyecek?

  Samsung'un Super AMOLED tabletleri piyasayı nasıl etkileyecek?

  Samsung'un bir süre önce lanse ettiği Super AMOLED ekranlı Galaxy Tab S serisi satışa sunulmaya başladı ve firma farklı reklam kampanyaları ile tüketici ilgisini çekmeye çalışıyor. Ancak beklenen ilgi oluşmayabilir.
 • Samsung Galaxy Tab S serisi ülkemizde satışa çıkıyor

  Samsung Galaxy Tab S serisi ülkemizde satışa çıkıyor

  Samsung'un yıllar önceki Galaxy Tab 7.7 modeli sonrasında Super AMOLED ekrana yer verdiği ilk tabletleri olan Galaxy Tab S 8.4 ve Galaxy Tab S 10.5 ülkemizde de raflara çıkmaya hazırlanıyor.
 • Nvidianın Shield tablet modeli internete sızdırıldı

  Nvidia'nın Shield tablet modeli internete sızdırıldı

  Bir süre önce Nvidia'nın etkileyici bir mobil oyun cihazı üzerinde çalıştığının resmi ağızlardan doğrulanmasının ardından, bu cihazın ilk görselleri de internete sızdırıldı.
 • Exynos yongasetli Galaxy Tab S 8.4 ısınma problemi yaşıyor

  Exynos yongasetli Galaxy Tab S 8.4 ısınma problemi yaşıyor

  Samsung'un Super AMOLED ekranı ve 6.6 mm kalınlığındaki kasası ile dikkat çeken Galaxy Tab S tablet ailesi yavaş yavaş satışa çıkmaya başladı. Ancak şimdiden bazı şikayetler gündeme geliyor.
 • App Store 6 yaşında

  App Store 6 yaşında

  2000’l i yılların son bölümündeki akıllı telefon devrimine öncülük eden ve milyondan fazla uygulamaya ev sahipliği yapan App Store, 6 yaşını doldurdu.
 • MediaTek 64-bitlik 8 çekirdekli yeni yongasetini duyurdu

  MediaTek 64-bitlik 8 çekirdekli yeni yongasetini duyurdu

  Alt seviye mobil cihaz pazarında Qualcomm'un en yakın takipçisi durumundaki MediaTek, 64-bitlik yongaseti serisi içerisindeki en güçlü üyeyi resmen duyurdu. İşte yeni 64-bitlik 8 çekirdekli yongaseti...
 • Yeni Nexus tableti ortaya çıktı

  Yeni Nexus tableti ortaya çıktı

  Google'ın Android L işletim sistemi ile birlikte piyasaya sürmesini beklediğimiz Nexus 8 olduğu tahmin edilen yeni tablet modeli Hindistan'da ortaya çıktı.
 • HPnin yeni Android tableti benchmark skorlarında ortaya çıktı

  HP'nin yeni Android tableti benchmark skorlarında ortaya çıktı

  Bugüne kadar orta ve giriş seviyesi Android tabletleri ile pazarda kendisine pay arayan HP, benchmark platformlarına yansıyan bilgilere bakılırsa ekran çıtasını oldukça yukarılara çekecek yeni bir model hazırlığında.
 • HP iki yeni tablet modeline resmiyet kazandırdı

  HP iki yeni tablet modeline resmiyet kazandırdı

  Slate markası altında düşük maliyetli Android tabletler sunmaya devam eden HP'nin aileye kazandırdığı en son iki üye Slate 7 VoiceTab Ultra ve Slate 8 Plus modelleri oldu.
 • Microsoft, Surface markasını Lumia markasına dönüştürüyor!

  Microsoft, Surface markasını Lumia markasına dönüştürüyor!

  Microsoft'un Nokia'nın mobil cihaz bölümünü satın alması ile birlikte elinde aynı sınıfa hitap eden ancak iki farklı markaya sahip tablet modelleri mevcut hale geldi. Microsoft'un akıllı telefonlar için isim değişikliğine giderken tabletleri de unutmayacağı iddia edildi.
 • Yeni Nexus tabletler kargoda!

  Yeni Nexus tabletler kargoda!

  Google'ın Android L işletim sistemi ile birlikte piyasaya sürmesini beklediğimiz Nexus 8 olduğu tahmin edilen yeni tablet modeli Hindistan'da ortaya çıktı.
 • HPnin 17 inçlik Android tableti ortaya çıktı

  HP'nin 17 inçlik Android tableti ortaya çıktı

  Bugüne kadar orta ve giriş seviyesi Android tabletleri ile pazarda kendisine pay arayan HP, benchmark platformlarına yansıyan bilgilere bakılırsa ekran çıtasını oldukça yukarılara çekecek yeni bir model hazırlığında.
 • Yeni iPad bu kez tam boy olarak internete sızdı!

  Yeni iPad bu kez tam boy olarak internete sızdı!

  Son dönemde iPhone modellerine yoğunlaşan teknoloji gündeminde yeni iPad modelleri çok fazla yer bulamıyor ancak modellere ait güçlü deliller içeren pek çok görsel internete sızmış durumda. Son görseller ise tam boyutta ve karşılaştırmalı olarak yeni modelleri masaya yatırmış.
 • Nokia Lumia 930 bu hafta geliyor

  Nokia Lumia 930 bu hafta geliyor

  Nokia’nın Lumia serisi akıllı telefonları artık Microsoft’un himayesinde. Şirketin telefon departmanını devralan Microsoft, Nokia’nın 2014 yılı planlarına aynen uygulamaya devam ediyor.
 • LGden dev tablet geliyor

  LG'den dev tablet geliyor

  LG, beklenen "büyük boyutlu" cihazının geleceği tarih de resmi olarak açıklandı. Bu tablet kaç inç olacak? Özellikleri neler?
 • Android tabletlere Microsoft Office geliyor

  Android tabletlere Microsoft Office geliyor

  Microsoft, popüler uygulama paketi Office’i Android tabletler için çıkartmaya hazırlanıyor. Peki Microsoft Office Android tabletlere ne zaman gelecek?
 • iPad Pronun ekranı nasıl olacak?

  iPad Pro'nun ekranı nasıl olacak?

  Gizemli büyük ekranlı iPad hakkında yeni dedikodular var. iPad Pro 2K mı yoksa 4K mı olacak?
 • Pil ömrünüzü bitiren nedir?

  Pil ömrünüzü bitiren nedir?

  Windows 8.1'in bu minik aracı sayesinde, tabletlerin pilini sömüren uygulamaları kolayca bulabilirsiniz. Nasıl mı?
 • iPhone Air nedir?

  iPhone Air nedir?

  Tüm dünya nefesini tutumuş Apple'dan bir iPhone 6 beklerken, şimdi bir de "iPhone Air" ortaya çıktı. Bu sürpriz cihazla ilgili son söylentiler yazımızda.
 • Sony markasını taşımayan ilk Vaio

  Sony markasını taşımayan ilk Vaio

  Artık Sony'nin kontrolünde olmayan Vaio'nun yeni Sony logosuz laptop'ları ile tanışın! Bakalım Sony'siz Vaio laptoplar ne kadar iyi?
 • iPad Air 2 yayınlandı

  iPad Air 2 yayınlandı

  Apple'ın iPhone 6 ve iWatch ile birlikte beklenen yeni tableti iPad Air 2'ye ait çok net fotoğraflar yayınlandı. Bakalım iPad Air 2'nin tasarımı ne kadar iyi?
 • Windows tablet alırken bir kez daha düşünün

  Windows tablet alırken bir kez daha düşünün

  Microsoft'un bir sonraki Windows sürümü olan Threshold masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarını sevindirirken, özellikle küçük ekranlı tablet kullanıcılarını yasa boğacak.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama