SwiftKey iOS 8'de Nasıl Kullanılıyor?

Apple'ın iOS 8'i güncelleyerek, 3. parti uygulamalara sistemin arka kapılarını açmasıyla birlikte beklenen uygulamalar bir bir App Store'da yerini alıyor. Kullanışlı bir klavye uygulaması olan Swiftkey de onlardan biri.
18 Eylül 2014 21:51
SwiftKey iOS 8de Nasıl Kullanılıyor?
Android'in en başarılı araçlarından biri olan SwiftKey Klavye, iOS 8'in yayınlanmasından saatler sonra App Store'da yerini aldı. Sosyal medya paylaşımlarınız ve mesajlaşmalarınızdan yazma alışkanlıklarınızı tespit ederek, size uygun kelime önerileri yapan, çoğu zaman cümleleri bile birkaç tık ile oluşturmanızı sağlayan SwiftKey, iOS 8 yüklü olmak koşuluyla hem iPhone hem de iPad'de kullanılabiliyor.
 
Nasıl çalışıyor?
 
SwiftKey'i aktif etmek için, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirdikten sonra (link), ana ekranda Ayarlar'a girin. Genel menüsüne geçip, Klavye seçeneğini tıklayın. Klavyeler bölümünde, "Yeni Klavye Ekle" tuşuna basın. Burada SwiftKey'i görebilirsiniz.
 
Klavyeyi ekledikten sonra yapmanız gereken bir işlem daha var: Klavyeler menüsünde beliren SwiftKey'e dokunun ve "Tam Erişime İzin Ver" kutucuğunu aktif hale getirin. Böylelikle tüm uygulamalarda varsayılan klavye olarak SwiftKey'i kullanabilirsiniz.
 
Uygulamanın diğer tüm ayarları ise ana ekranda yer alan SwiftKey ikonu üzerinden gerçekleştiriliyor. Klavyeyi yükledikten sonra, yazı yazabildiğiniz herhangi bir uygulamaya girdiğinizde standart klavye çıkacaktır. Burada küresel işarete basılı tutup, çıkan pop-up penceresinde SwiftKey'i seçmeniz gerekiyor.
 
Kötü haber
 
SwiftKey'in 1.0 sürümü itibarıyla iOS 8'de Türkçe desteği bulunmuyor. Klavye ekranında Türkçe karakterler yer almazken, eğer Android'de daha önceden yüklü bir SwiftKey'iniz yok ise, yani kullanım alışkanlıklarınız başka bir yerde kayıtlı değilse, kelime önerileri konusunda da hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Umuyoruz ki yakın zamanda SwiftKey bir güncelleme alarak, Android'de sunduğu dil yelpazesini iOS 8'e de taşıyacaktır.
shiftdelete
Etiketler : Android , Apple , iOS 8 , swiftkey
437424
Bu haberler ilginizi çekebilir