• Anasayfa
  • Mobil Cihazlar
  • Sony'den Yeni Sızıntı: Xperia Z4, Z4 Ultra, Z4 Compact ve Z4 Tablet Özellikleri…

Sony'den Yeni Sızıntı: Xperia Z4, Z4 Ultra, Z4 Compact ve Z4 Tablet Özellikleri !

Sony'den Yeni Sızıntı: Xperia Z4, Z4 Ultra, Z4 Compact ve Z4 Tablet Özellikleri ! Sony Xperia Z4, Z4 Ultra akıllı telefonların teknik özellikleri sızdırıldı. Detaylar haberimizde...
14 Kasım 2014 00:57
Sonyden Yeni Sızıntı: Xperia Z4, Z4 Ultra, Z4 Compact ve Z4 Tablet Özellikleri !
Sony Xperia akıllı telefon serisi, Android ekosisteminde karşılaştığımız en harika cihazlardan bazılarını içeriyor. Nitekim Xperia Z3′ü incelerken de, gerek tasarımını gerekse de performansını takdir etmiştik. Sony’nin 6 ayda bir akıllı telefon yenilemesinden ötürü, daha Z3′ü eskitmeye fırsat bulamadan Xperia Z4 nesline ilişkin söylentilerle karşılaşıyoruz.
 
 
Xperia Z4′e yönelik ilk iddialar, bu akıllı telefonun microSD, SIM ve micro USB yuvalarını koruyan contalı kapaklar içermeyeceği yönünde. Sony Xperia serisinde, Z4 neslinden itibaren SIM ve microSD çekmecelerine yer veren bir tasarıma geçileceği söyleniyor. Micro USB yuvasının nasıl olup da su geçirmez nitelik kazanacağı ise şimdilik sırrını koruyor.
 
Xperia Z4 teknik özellikleri de en az tasarımı kadar uçuk bir yapıda olacak anlaşılan. Söylentiler, 4GB RAM’li akıllı telefonda Qualcomm Snapdragon 805′in es geçileceğini ve 64-bit Snapdragon 810 çipsetin kullanılacağı iddialarını içeriyor. Sony’nin ilk QHD ekranlı akıllı telefonunun ise Xperia Z4 Ultra olacağı söyleniyor. 6,4 inç büyüklüğündeki 2K çözünürlüklü ekranın haricindeki teknik özellikler ise, Xperia Z4′ü bire bir takip edecek gibi görünüyor.
 
Xperia Z4 Compact’ın 4,6 inç’lik ekran boyunu koruyacağı iddia ediliyor. Fakat, akıllı telefonun 720p görüntü kalitesindeki LCD ekranı, çok yüksek bir ihtimalle Full-HD seviyesine geçiş yapacak. Qualcomm Snapdragon 810 çipsetli bir akıllı telefon ile, 1080p bir ekran ile Real Racing 3 oynamak oldukça zevkli olsa gerek.
 
Söylentilere bakılırsa, Sony’nin Android tableti de QHD görüntü kalitesine yükselmeye hazırlanan Xperia ürünleri arasında. Xperia Z4 Tablet, 10,1 inç büyüklükteki ekranıyla 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunacak ve 64-bit Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisiyle Android kullanıcılarını yüksek kaliteli oyunlara boğacak.
 
HTC One M9 ve Microsoft Lumia 940 için bile Snapdragon 805 çipset tahminleri yapılıyorken, Sony Xperia Z4 akıllı telefon ve tabletlerde bu çipsetin kullanılmayacağını iddia etmek bize pek mantıklı gelmedi doğrusu.
technolabs
42108
Bu haberler ilginizi çekebilir