Sony'den Yeni Akıllı Telefon Xperia A4

Sony'nin üst segmente yönelik özellikleri daha küçük ekranlı bir cihaz ile buluşturduğu modeli Xperia A4, Japonya'da gözüktü. Cihaz ile ilgili tüm detaylar bu haberde.
13 Mayıs 2015 20:39
Sonyden Yeni Akıllı Telefon Xperia A4
Yeni amiral gemisi olan Xperia Z4'ü global pazara sürmeyen Sony, cihazını sadece anavatanı olan Japonya'da piyasaya sürmeyi seçmişti. Özellikle Compact modelleri ile dikkatleri üzerine çeken Sony, yeni telefonu olan Xperia A4 ile küçük ekran ile üst düzey özellikleri tekrar buluşturmayı başarmış görünüyor.
 
hexvh381text
 
Sony, yeni telefonu olan Xperia A4'ü sessizce tanıttı. Japonya'da ortaya çıkan cihaz, Sony'nin Compact modellerini sevenlerin dikkatini çekecek üst düzey teknik özelliklere sahip. Sony'nin Japon şirket NTT Docomo için üreteceği Xperia A4'ün Japonya dışına çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil.
 
Cihazın teknik özelliklerine gelecek olursak Xperia A4, 4.6 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran ile gelecek. Kalbinde 2.5GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci barındıracak olan cihaz, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olacak. Kamera konusunda iddialı olan Xperia A4, önde 2.2 arkada ise 20.7 megapiksel kamera kullanacak.
 
 
9.1 mm kalınlığında ve 129 gram ağırlığında olacak olan cihaz, 2600 mAh batarya ve plastik, mat bir arka yüzeye sahip olacak. Henüz fiyatı hakkında bir bilgi bulunmayan Xperia A4, Haziran ayı itibariyle satışa sunulacak.
shiftdelete
74392
Bu haberler ilginizi çekebilir