Sony’den 6 İnçlik Yeni Phablet Geliyor

İddialara göre Sony’nin 2015 yılında çıkaracağı Android cihazlar arasında 6 inçlik yeni bir phablet modeli de var. Detaylar haberimizde.
02 Nisan 2015 23:14
Sonyden 6 İnçlik Yeni Phablet Geliyor
Cep telefonu kullanıcıları artık sadece mesaj yazmakla ve arama yapmakla yetinmiyor. Günümüz dünyasında, bu imkanlar hemen her üründe standart hale geldi. Dolayısıyla, fark yaratmak isteyen markalar, daha ilginç işler çıkarmak zorundalar. Kullanıcının ilgisini çeken özellikler arasında canlı renkler veren ve rahatlıkla video izlenecek kadar büyük kapasitif dokunmatik ekranlar ilk sıraya yerleşiyor.
 
 
Nitekim, ofisimizde incelediğimiz akıllı telefonların hemen hemen hepsi, fiyat segmentlerinin izin verdiği en büyük ve en yüksek çözünürlüklü ekranlara sahiptiler. Ülkemizde son derece sevilen akıllı telefonlara imza atan Sony Mobile da, tüketicinin büyük ekranlara olan düşkünlüğünün ziyadesiyle farkında. Nitekim, Sony Xperia Z Ultra’nın 6,4 inç’lik ekranı, Android işletim sistemiyle azıcık ilgilenen herkesin uzun yıllar boyunca unutamayacağı turden bir deneyimdi.
 
Japon üreticinin 2015 yılında dev ekran sınıfına yeniden adım atacağı söyleniyor. Fakat DigiTimes’ın belirttiğine göre yeni dev ekranlı Sony, Xperia Z4’ün 6 inç ekranlı bir versiyonu değil, orta sınıfa ait ekonomik bir model olacak. Toplu üretimine başlandığı belirtilen cihazın teknik özellikleri henüz belli olmasa da, şimdiden tahmin etmesi güç değil. Yeni 6 inç’lik Xperia gerçekten de orta sınıfa aitse, Qualcomm Snapdragon 615 işlemci ve 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve 8 megapiksel arka kamera gibi teknik özelliklere sahip olması son derece yüksek bir ihtimal.
technolabs
543910
Bu haberler ilginizi çekebilir