Sony Xperia Z5'in İşlemcisi Belli Oldu!

Sony'nin 2015'in sonlarına doğru tanıtmaya hazırlandığı yeni amiral gemisi modeli Xperia Z5 hakkında yeni sızıntılar var. Cihazda kullanılacak işlemci tepki toplayabilir!
25 Temmuz 2015 12:34
Sony Xperia Z5in İşlemcisi Belli Oldu!
Sony, anavatanı Japonya'da sessiz sedasız amiral gemisi Xperia Z4 modelini tanıtmıştı. Sürpriz olan bu tanıtım sonrası Sony, Avrupa ülkelerinde Xperia Z4 ismi yerine Xperia Z3+ ismini kullanmayı seçti. Xperia Z3'ün güncellenmiş modeli olarak lanse edilen Xperia Z3+, sunduğu özellikler ile Android kullanıcılarını pek memnun etmemişti.
 
 
Sony'nin, bu memnuniyetsizliği ortadan kaldırmak ve rakipleri ile olan rekabette geri kalmamak için 2015 yılının ikinci yarısında yeni bir amiral gemisi modeli ile karşımıza çıkacağı söyleniyordu. Bugün bu söylentiler, sızıntılar ile desteklendi. UA profile'da görünen E6603 ve E5803 kod isimleri Xperia Z5 ismini alacak olan amiral gemisi ve Xperia Z5 Compact modeli hakkında yeni bilgiler veriyor.
 
Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact Özellikleri Nasıl Olacak?
 
Sızıntılara göre Xperia Z5, yine Qualcomm'un Snapdragon 810 yonga setine sahip olacak. 64 bit mimarili 8 çekirdekli Snapdragon 810, şimdiden akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu. Ya Xperia Z5 de işlemciden dolayı ısınırsa?
 
İkinci sızıntı ise Xperia Z5'in ekranı ile ilgili. Sony, Xperia Z5 modelinde de Full HD çözünürlükten vazgeçmeyecek. Sızıntılar bu kadarla da sınırlı değil. Xperia Z5'in küçük kardeşi Xperia Z5 Compact modeli ise 720p ekran çözünürlüğüne sahip olacak.
 
 
Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ile çıkışını gerçekleştirecek olan Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modellerinin IFA 2015 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bakalım Sony, Android tutkunlarının kalbini tekrardan kazanabilecek mi?
shiftdelete
197657
Bu haberler ilginizi çekebilir