Sony Xperia Z4 Özellikleri

Sony’nin önümüzdeki yıl tanıtacağı amiral gemisi Xperia Z4’ün teknik özellikleri şimdiden sızdırıldı. Bakalım ilk bilgilere göre Xperia Z4 nasıl olacakmış?
18 Ekim 2014 23:41
Sony Xperia Z4 Özellikleri
Sony’nin çok büyük bir ihtimalle 2015 yılı Mart ayında tanıtacağı akıllı telefonu Xperia Z4 hakkında ilk bilgiler şimdiden gelmeye başladı. Telefonun donanım bilgileri Android Origin sitesi tarafından sızdırıldı. Sitenin güvenilir kaynaklardan aldığını iddia ettiği sızıntıya göre Xperia Z4, bir hayli güçlü bir telefon olacak.
 
 
5,5 inç Quad HD çözünürlüklü ekrana sahip olacağı söylenen Xperia Z4’ün kalbinde 64 bit mimari ile tasarlanan, 2,8 GHz hızındaki 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemci yatacak. 4 GB RAM’i bulanacağı iddia edilen telefonun dahili hafızası da 32 GB seviyesine çıkartılacak. Sony, Xperia Z4’te Xperia Z1’den beri kullandığı 20.7 MP’lik kamerayı da değiştirecek. Şirketin telefonda kıvrılmış Exmor RS CMOS sensöre sahip yep yeni bir kamera kullanacağı iddia ediliyor.
 
 
Tasarım değişmiyor!
 
Sony’nin yıllardır kullandığı omni-balance tasarım anlayışı Xperia Z4’te de devam edecek. Xperia Z3’ün biraz büyütülmüş hali olacağı söylenen Xperia Z4’te tasarımdansa donanıma odaklanılacak.
 
6 ayda bir amiral gemisine son!
 
Sony’nin en çok eleştirilen tarafı 6 ayda bir amiral gemisi değiştirmesi. Bu durum Xperia Z4’ten sonra değişecek gibi gözüküyor. Aynı sitenin, aynı kaynaktan aldığı bilgiye göre Xperia Z5, 2015 yılı içerisinde değil 2016’da tanıtılacak. Xperia Z4’ten sonra Sony, amiral gemilerini her yıl Mart ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacak.
shifdelete
501328
Bu haberler ilginizi çekebilir