Sony Xperia Z4 Gecikecek Mi?

Dedikodulara göre Xperia Z4, MWC 2015'de tanıtılmayacak. Sony'nin merakla beklenen yeni amiral gemisi olan Sony Xperia Z4 gecikecek mi? Z4'ün çıkışı yaz aylarına sarkmış olabilir.
28 Ocak 2015 17:23
Sony Xperia Z4 Gecikecek Mi?
Sony, sonunda 6 ayda bir yeni telefon çıkartma politikasından vazgeçmiş olabilir. Mart ayının başında düzenlenecek olan MWC 2015 kapsamında tantılması beklenen Xperia Z4, yeni gelen dedikodulara göre yaz aylarında tanıtılabilir.
 
CES 2015'de telefon tanıtmayarak kullanıcılarını üzen Sony, MWC 2015'i de boş geçecek gibi görünüyor. Henüz Xperia Z3 modelinin 5 aydır piyasada olduğu düşünüldüğünde Sony bu konuda doğru karar vermiş gibi görünüyor.
 
 
Sony Pictures'in yaşadığı hack krizi ile beraber sızan belgelerde Z4'ün Mayıs-Kasım ayları arasında tanıtılacağı öne sürülmüştü. Başlarda pek inanılmayan bu sızıntılar yeni gelen dedikodular ile güçlenmiş durumda.
 
Cihazın teknik özellikleri konusunda ise henüz netlik sağlanmış değil gelen bilgilere göre Xperia Z4, Full HD yada Quad HD çözünürlüğne sahip 5.2 inç büyüklükte bir ekran ile gelecek. 20.7 megapiksel ana kameraya sahip olması beklenen cihaz, Snapdragon 810 işlemci ve Android 5.0 Lollipop sistemini kullanacak. 5.5 inç bir ekran ile gelebileceğide söylenen cihaz, 4 GB RAM kullanacak. 
 
Sony Xperia Z4'ü bekleyenleri üzecek olan bu haber Z3 kullanıcılarını ise sevindirecek gibi görünüyor, Sony'nin 6 ayda bir telefon çıkartarak amiral gemilerini kısa süre içinde eskitmesi firmanın en büyük hatası olarak görülüyor. Dedikoduların gerçek olup olmadığını çok kısa bir süre sonra MWC 2015'de öğrenmiş olacağız.
shiftdelete
430053
Bu haberler ilginizi çekebilir