Sony Xperia Z3+ Türkiye Yolunda

Sony'nin yeni amiral gemisi olmasını beklediğimiz Xperia Z4 sadece Asya pazarında satışa sunulmuştu, aynı cihazın global pazarda da Xperia Z3+ adıyla satışa sunulacağı açıklandı! Xperia Z3+ çıkış tarihi, fiyatı ve diğer detaylarıyla bu haberde.
26 Mayıs 2015 10:55
Sony Xperia Z3+ Türkiye Yolunda
Sony'nin 20 Nisan'da Japonya'da tanıttığı Xperia Z4 modelinden sonra, yenilenen Xperia modelinin global arenada ne zaman satışa sunulacağı ve adı ne olacağı merakla bekleniyordu.
 
 
Asya pazarında Sony Xperia Z4 olarak adlandırılan model, global pazara Sony Xperia Z3+ olarak sürülüyor. Ülkemizde de Sony Xperia Z3+ (Z3 Plus) olarak satışa sunulacak
 
Xperia Z4 değil Xperia Z3+
 
Japonya'da tanıtılan ve tüm dünyanın Xperia Z4 olarak bildiği telefon esasında yerel bir Xperia Z4 olarak karşımıza çıkıyor.
 
Xperia Z3+ Temmuz ayında Türkiye'de
 
Sony Mobile tarafından gelen bilgilere göre Temmuz ayı içerisinde Avrupa ve Türkiye pazarına gelmesi beklenen Xperia Z3+ bakalım bizlere neler sunuyor?
 
Sony Xperia Z3+ teknik özellikleri
 
Xperia Z3+ sadece 6.4mm kalınlığında bir metal kasaya sahip. Cihazın ağırlığı ise 144 gram. 
 
IP5 ve IP8 su ve toz geçirmez sertifikasına sahip olan Xperia Z3+, Xperia Z3 gibi suya ve toza karşı dayanıklı bir yapıda.
 
 
Xperia Z3+'ta işlemci olarak 64 Bit mimarili 2 GHz hızında Snapdragon 810 yonga seti kullanılıyor. Bu güçlü işlemci 3 GB RAM ile destekleniyor. Cihaz ayrıca 32 GB dahili depolama hafızasına sahip.
 
Xperia Z3+ beklenildiği gibi çok yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip değil. Ekran deneyimi Xperia Z3 ile aynı çizgide devam ediyor.
 
Cihaz 5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde LCD ekran ile geliyor. Bu ekran Full HD olmasına karşılık gelişmiş görüntüleme seçeneği sunan TRILUMINOS ve Live Colour LED teknolojilerini barındırıyor.
 
Xperia Z3+’ın arka kamerası 20.7 Megapiksel çözünürlüğünde ve ön kamerası ise 5.1 Megapiksel çözünürlüğünde.
 
Bu kamera Exmor RS sensöre sahip ve 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor. Xperia Z3+ 'ün kamerası 12800ISO değeri ile düşük ışıkta çok iddialı.
 
2930 mAh kapasiteli batarya ile gün içerisinde uzun bir kullanım sunacak olan Xperia Z3+ , Android 5.0 Lollipop sürümü ile satışa sunulacak.
shiftdelete
457864
Bu haberler ilginizi çekebilir